Yahudi işgalcilerin Filistinlilere yönelik saldırıları yoğunlaştı

Yahudi işgalciler, Batı Şeria'da Filistinlilere ve mülklerine yönelik saldırıları arttırdı.

Ortadoğu 30.03.2022, 23:14
Yahudi işgalcilerin Filistinlilere yönelik saldırıları yoğunlaştı

Yahudi işgalciler, Batı Şeria'da Filistinlilere ve mülklerine yönelik saldırıları arttırdı.

Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, Yahudi işgalciler, Batı Şeria'nın farklı noktalarında yolları kapattı ve Filistinlilerin araçlarına saldırdı.

Ramallah'ın doğusunda Filistinlilerin araçlarına taşlarla saldıran Yahudi işgalciler, işgalci İsrail güçlerinin kontrolündeki Ramallah-Nablus karayolunu kapattı.

Ramallah'ın kuzeyindeki Turmusaya beldesinde bir Yahudi işgalciler Filistinlilerin evlerine silahıyla ateş açtı, saldırıda yaralanan olmadı.

Batı Şeria'nın el-Halil kentine bağlı Tuba köyünde de, işgalciler İsrail askerlerinin korumasında Filistinlilerin evlerine saldırdı ve Filistinlilere ait iki aracı kullanılmaz hale getirdi.

Söz konusu saldırıların ardından Tuba'da işgalciler ile Filistinliler arasında çıkan arbedeye İsrail ordusu müdahale etti ve Filistinli Riyad Avad'ı gözaltına aldı.

Yahudi işgalciler Nablus'ta 170 zeytin ağacını söktü

Nablus'un güneyinde yer alan Lubben eş-Şarkiyye köyünde, işgalciler Filistinlilere ait 170 zeytin ağacını söktü, Burin beldesinde ise 70 Filistinlinin aracının lastiklerini patlattı.

İşgal altındaki Batı Şeria, büyük çoğunluğu silahlı olan Yahudi işgalcilerin Filistinlilere yönelik giderek artan saldırılarına tanık oluyor.

İsrail'in 1967'de işgal ettiği Batı Şeria'da 250'den fazla yasa dışı Yahudi işgal birimi bulunuyor. Bu yerlerde ikamet eden 400 binden fazla Yahudi yerleşimci, Batı Şeria'da işgal altında yaşayan Filistinliler için hayatı daha da zor hale getiriyor.

Uluslararası hukuka göre, işgal altındaki topraklarda bulunan tüm Yahudi işgal birimleri yasa dışı kabul ediliyor.

Yorumlar (1)
Çubuklu Orhan 9 ay önce
Bu Yahudilere gereken dersi verecek olan Hamas ti ,ama onlarda siyasete girdi Yahudi hiç bir zaman saldırıdan gasptan öldürmekten vazgeçemez.cunku adamların dini herkesi öldür gasp et malına el koy diyor
Namaz Vakti 02 Aralık 2022
İmsak 06:32
Güneş 08:03
Öğle 12:58
İkindi 15:22
Akşam 17:43
Yatsı 19:09
Günün Karikatürü Tümü