Gazeteci-Yazar Ömer Turan: Ak Parti'de Temizlik Şart...

Röportaj 19.04.2017, 21:23 29.05.2017, 16:48
Gazeteci-Yazar Ömer Turan: Ak Parti'de Temizlik Şart...
Gazeteci-Yazar Ömer Turan 16 Nisan'da gerçekleşen referandumu Baran Dergisi'ne değerlendirdi:

Bu referandumun neticesi kesin ve net bir zaferdir! Referandumlar tek maçlık final gibidir. Ha 1-0 kazanmışsın, ha 5-0 kazanmışsın, fark etmez. Seçim ile referandum arasında büyük bir fark vardır. Hükümet şekli değiştirildi; bu çok kolay bir soru değildi. Milletin büyük bir kısmı bundan sekiz ay önce başkanlık sistemine soğuk bakıyordu. Bugün %51,5’lik oy büyük bir fark ve zaferdir.

İkinci husus ise benim baştan beri söylediğim bir şey. Ak Parti teşkilâtı ve belediyeler kesinlikle “hayır” için çalıştı. Ters algılar, gizli toplantılar yaptılar. Dolayısıyla teşkilâtların yüzünden %60-65 olacak bir sonuç, %51,5’e düştü. Bunun sebebi Ak Parti’ye, teşkilâtlara olan küskünlük, siyasî ayağa dokunulmamasından dolayı bu noktaya gelindi. Şu an yapılması gereken tek şey Ak Parti içerisinde temizlik yapılmasıdır. Eğer Ak Parti bunları yapmazsa, FETÖ’cü belediye ve ilçe başkanlarını görevden almazsa, Ak Parti Türk siyasî tarihinden silinir. Bu verilen oylar Erdoğan için verilmiştir. %51,5’in her bir noktası Ak Parti’ye eleştiridir. “Evet” oyu kullananlara sorun, neredeyse %90’ı Ak Parti’den nefret ede ede, Erdoğan için bu oyu vermiştir. Millet devleti için, dini için, lideri için ve Ak Parti içerisinde temizlik yapılması için “evet” dedi. Halkın feraseti bir kez daha ortaya çıktı. Bu kesin ve tarihî bir zaferdir. Cumhuriyet Halk Partisi’nin buna itiraz etmesine bakmayın, bunlar her seçimde itiraz ederler, hiçbir önemi yok. Mühürsüz oyların tamamını toplasanız 100 bin oy etmez. Aradaki fark ise 1,5 milyon. İngiltere 500 bin farkla AB’den ayrıldı. Fakat Ak Parti içerisinde temizlik yapılması için net mesaj verildiği unutulmamalıdır!

Baran Dergisi 536. Sayı
 

Yorumlar (3)
Hakan yıldız 5 yıl önce
Akp içinde milletvekili hatda bakan fetocular var bu yenı kır yutulur seyler degil bu millete siz ekran onune cıkıp Fethullah Hoca efendiye öc nesiniz mi bu fetonun okularında bankalarını kullanmadnızmı okyanus ötesine slm lar yollamadım mı hatta turkce olimpiyatlarında bunların parasını basmadıbız mı bu millete fetoyu siz övdunuz peki neden sorusturma acımadı bı milletvekillerine bakanlara neden acımadı bir sorusturma bir akp li olarak derhal akp içindeki fetocu ları adalete teslim ediniz akp Çukurova ilçe baskanı avukat ramazan çırakın cekırdekden yetme fetocu oldugunu bilmeyen yoktur 3 yıl önce ilçe binasında partililere Fethullah guleni övüyor Allah onun gibildrini basımızdsn eksık etmesin diyecekson bi akp ye oy vermiş bir yurtdisi olarak soruyor akp içinde yuvarlanmış ramazan çırak gibi fetocular hala partinin basında akp de gorev yapıyorlar akp ye artık bir sonraki secimde oy yok
Hakan Çiçek 5 yıl önce
Ben Uzun Zamandır partiye girmiyordum. Ancak 15 temmuzda saat 22.01 de ucunda ölümde olsa diye Tweet atıp partiye koştum. Partide çaycıdan başka kimse yoktu. Telefonla eş dost akraba kim varsa aradım gelenlerle 80 100 kişi olduk Belediye başkanı geldi. Başkan herkez karakolun önüne götürüyorum dedim ve ben önde herkezi karakolun önüne götürdüm belediye Başkanımız 01.30 da geldi.ilçe başkanını hiç sormayın ertesi gün akşama doğru sakaryadan geldi.Gelemem sebebinide yolların kapalı olduğu gerekçesini sundu yerseniz.ilçe başkanının üniversite diploması Kazakistan almahata üniversitesi (Fetullahın okulu) , Belediye başkanı ve kardeşi onlarla öyle işli dışlıydıki araştırılınca çıkar zaten. Birde ilçe başkanı devlet hastanemiz Başhekimi byloock tan açığa alınmıştı onu yeniden göreve getirtti. Daha ne anlatayım gerisi temizlikte zaten çıkacak. temizlik biran önce yapılsın.
musa 5 yıl önce
Var olun hocam
29
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 25 Haziran 2022
İmsak 03:25
Güneş 05:26
Öğle 13:12
İkindi 17:12
Akşam 20:47
Yatsı 22:39
Günün Karikatürü Tümü