Salih Mirzabeyoğlu Hakkında Ne Söylediler?

-Müslim Gündüz: Kumandanımız Eksiksiz Bir Dava Bıraktı! -Ebubekir Sifil: Kendini Davasına Adayan Bir İnsan -Ebubekir Sofuoğlu: Hiç Şikayet Etmedi -Ardan Zentürk: Mütefekkir Mirzabeyoğlu Direnen Adamdır

Röportaj 30.05.2018, 23:43 11.03.2021, 09:24
Salih Mirzabeyoğlu Hakkında Ne Söylediler?

Müslim Gündüz: Kumandanımız Eksiksiz Bir Dava Bıraktı!
Bir insanın ölmüş olması için geride bir şey bırakmamış olması lâzım. Yûnus’un dediği gibi “hayvanlar ölür, insanlar ölmez.” Kumandanımız da geriye tam bir dava ve eksiksiz bir cemaat bıraktı. Kendi yolundan gidecek olan asil insanlar bıraktı. Kendisi her bir İbdacı kardeşimizde yaşayacaktır bundan sonra… Bu hareketin en bariz özelliği, net özelliği millî bir hareket olması, ikincisi ise Ehl-i Sünnet akidesine bağlı olup, akidede tavizlerinin olmamasıdır. Üçüncüsü ise İslâm ise tefrikleri yok; yani Müslümanların arasında şu, bu, öbürü diye hesapları yoktur. Karşıya verecekleri cevap “defolun burdan!” Bunlar yüksek meziyetler, kolay kolay kazanılacak meziyetler değil. Meşhur bir sözümüz vardır; hayvan ölürse semeri, insan ölürse eseri…
 
Müfid Yüksel: Ömrünce İstikamet Üzerinde Oldu
Salih Mirzabeyoğlu 1970'li yıllardan beri şahsen tanıdığım bir insandı. Aile olarak zaten daha eski tanıdığım biriydi. Büyük sıkıntılar çekti. Davasından taviz vermedi. Herhangi bir menfaat peşinde olmadı. Ona zıt görüşte, muhalif olanlar bile cenazesine geldiler. Onun gibi bu devirde istikametinden şaşmayan insan çok az. O ömrünce aynı istikamet üzerinde oldu.
 
Ebubekir Sifil: Kendini Davasına Adayan Bir İnsan
Salih Mirzabeyoğlu, kendisini davasına adamış, "dava adamı" denince akla gelen ilk simalardan birisidir. Davanın ve dava adamlığının dünyevileşmeye genellikle kurban edildiği günümüzde dik duran, taviz vermeyen, menfaat beklemeyen, şan-şöhret, mevkiye itibar etmeyen bir insan görmek isteyen Salih Mirzabeyoğlu'nda görebilirdi. Allah gani gani rahmet eylesin.
 
Ebubekir Sofuoğlu: Hiç Şikayet Etmedi
Salih Mirzabeyoğlu’nun vefatı toplumumuz için çok büyük bir kayıptır. Modernizmin bizi dönüştürmesi, din hassasiyetimizi hafifletmesi sebebiyle Müslümanlığımızdan feda ettiğimiz çok şey oldu. Şimdi farzlar kapıda, iman tehlikede. Salih Mirzabeyoğlu asla buna yanaşmadı, ömrü boyunca dik durdu. Modernizmin, Müslümanları ve çevresini dönüştürmesinden korudu, uyardı. Bu uğurda çok büyük işkenceler çekti ve bundan hiç şikâyet etmedi. Mekânı cennet olsun.
 
Ardan Zentürk: Mütefekkir Mirzabeyoğlu Direnen Adamdır
Mütefekkir Salih Mirzabeyoğlu direnen adamdır! Asla taviz vermedi... Evet o mütefekkir dimdik durdu! Onun gibisi bir daha kolay kolay gelmez; keşke herkes onun gibi olabilse!

 

Yorumlar (0)
18
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 22 Eylül 2021
İmsak 05:19
Güneş 06:44
Öğle 13:02
İkindi 16:27
Akşam 19:09
Yatsı 20:29
Günün Karikatürü Tümü