Elinizi çocukların üzerinden çekin!

Son zamanlarda gittikçe yaygınlaşan veganlık, çocuk istismarına da girişti. Bazı vegan aileler çocuklarını da et ve et ürünleri yedirmeden büyütme sevdasına kapıldı.

Sağlık 27.03.2022, 11:18
Elinizi çocukların üzerinden çekin!

Hayvan kökenli gıdaları ve diğer hayvansal ürünleri kullanmayı reddetme anlamında veganlık Batı’dan tüm dünyaya hızla yayılıyor. Bilhassa LGBT hareketlerle oldukça içli dışlı olan bu düşünce, et yememelerini bir tercih olarak insanlara sunuyorlar.

Ancak bu durum vegan olan ailelerde, çocuklarının da ‘doğuştan vegan’ olduğunu iddia edecek kadar saçmalamış durumda.

Profilinden doktor olduğu anlaşılan bir tweeter kullanıcısı “ 2,5 yaşındaki çocuğumuz doğuştan beri vegan, kardeşi de yolda” şeklinde bir ifadeyi rahatlıkla kullanabiliyor.

Paylaşımını ise Cüneyt Özdemir’in doktor bir arkadaşının çocuklarına et yedirmeyen ailelerle ilgilenmediği çünkü bunun bir saçmalık olduğunu ifade eden sözleri üzerine yapıyor.

Hem veganlık hem de türevi hareketlerin dayanak noktası daima ‘tercih’ hakları iddiasıdır. Ancak bir çocuk doğuştan vegan ise o vakit tercihlerden ve isteklerden bağımsız dayatmacı bir düşüncenin olduğu muhakkaktır. Bu tarz insanların çocuk büyütmesine izin vermeyi bir daha düşünmek gerekmektedir.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 29 Ocak 2023
İmsak 06:43
Güneş 08:11
Öğle 13:22
İkindi 15:59
Akşam 18:23
Yatsı 19:46
Günün Karikatürü Tümü