Ahlaksız Tanju Özcan'ın kesin ihraç istemiyle disipline sevk edilmesine karar verildi

Mültecilere yönelik ırkçı tutumu ve kadınlara yönelik ahlaksız söylemleriyle büyük tepki toplayan CHP'li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın kesin ihraç istemiyle disipline sevk edilmesine karar verildi.

Siyaset 14.06.2022, 11:37 14.06.2022, 12:32
Ahlaksız Tanju Özcan'ın kesin ihraç istemiyle disipline sevk edilmesine karar verildi

Mültecilere karşı ırkçı tutumu ve kadınlara yönelik tepki çeken hareket ve söylemleriyle sıkça gündeme gelen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, CHP tarafından disipline sevk edildi.

CHP'ye gelen tepkilerden dolayı, en az Tanju Özcan kadar ahlaksız olan CHP, mecburen disipline sevk etti.

Özcan'ın, belediye meclisinde bir kadın meclis üyesiyle yaşadığı diyalog gerekçesiyle kesin ihraç istemiyle disipline sevk edildiği belirtildi.

UYARI CEZASI ALMIŞTI

CHP'de Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ve Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca için uyarı cezası kararı verilmişti. Özcan, başörtülü bir kadın hakkında iğrenç imada bulunmuş, Karaca ise vatandaşa küfretmişti.

SAVCILIKTAN SORUŞTURMA

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, geçtiğimiz aylarda, “Bolu Belediyesi’nden geçici sığınmacılara son çağrı” başlıklı Türkçe ve Arapça yazılı ilan asmıştı. Pankartta “Geldiğiniz gibi gitme zamanınız geldi. Artık istenmiyorsunuz, dönün ülkenize” ifadeleri kullanılmıştı. 

Söz konusu pankartla ilgili savcılık, Tanju Özcan hakkında “nefret ve ayrımcılık” suçlamasıyla soruşturma başlatmıştı.

KILIÇDAROĞLU'NA 'ADAY OLAYIM' ÇAĞRISI: BEN HAZIRIM

Tanju Özcan geçtiğimiz hafta CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na adaylık çağrısında bulunmuştu. Özcan sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kılıçdaroğlu'na “Yüreğin yetiyorsa aday ol” sözlerini hatırlatarak, "Sayın genel Başkanım sizden ses çıkmadı. Siyaset iddia işidir. Yol verin ben bu resti göreyim. Hazırım inan olsun güvenin bana...yenerim"ifadelerini kullanmıştı.

Yorumlar (0)
23
hafif yağmur
Namaz Vakti 28 Haziran 2022
İmsak 03:27
Güneş 05:27
Öğle 13:12
İkindi 17:12
Akşam 20:47
Yatsı 22:38
Günün Karikatürü Tümü