AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yazıcı: Suriye ile doğrudan ilişki kurulabilir

Türkiye'nin Suriye'de Esed rejimiyle temas kurabileceğine dair açıklamalar hız kazanmaya başladı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Suriye ile olan ikili ilişkilerin direkt hale gelebileceğini söyledi.

Siyaset 16.08.2022, 11:11
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yazıcı: Suriye ile doğrudan ilişki kurulabilir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "Türkiye’nin Suriye konusunda attığı adımlar değerli ve isabetlidir" açıklamasına dair açıklamada bulunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Suriye ile olan ikili ilişkilerin direkt hale gelebileceğini söyledi.

NTV'nin canlı yayınına katılan Yazıcı, konuya dair şunları söyledi:

"Ben hep şuna inandım. Bir çekişme kurumlar arasında da olabilir, aileler arasında da olabilir, uluslararası ölçekte de olabilir. Özellikle uluslararası ölçekte olan ilişkiler açısından söylüyorum, çekişme, ihtilaf olması halinde bunu çözecek olan en önemli anahtar diyalogtur, diyalog kanalını direkt ya da en direkt açık tutmaktır.

Dolayısıyla en direkt olarak sürdürülen bu ilişkilerin direkt hale gelmesi, seviyesinin de yükselmesi inşallah yaşadığımız ve çok bedeller ödemek zorunda kalan insanlar açısından da bu süreç inşallah sona erer, bedelleriyle birlikte. Bunu çok doğru bir yaklaşım olarak görüyorum, sayın Bahçeli de bunu ifade etmiş."

Yorumlar (0)
25
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 02 Ekim 2022
İmsak 05:30
Güneş 06:54
Öğle 12:59
İkindi 16:15
Akşam 18:53
Yatsı 20:12
Günün Karikatürü Tümü