Azgın Kemalist’ten Müslümanlara ‘İstiklal Mahkemesi’ göndermesi

Bir buçuk asırdır Müslümanların başına bela olan azgın Kemalistler İslam düşmanlığında sınır tanımıyor. CHP Milletvekili Murat Bakan, "TSK içinde gizlice odalarında zikir çekenlere ve takkelerini takıp ibadet edenlere çok yakında biz gerekeni yapacağız.” diyerek Müslümanlara ‘İstiklal Mahkemesi’ göndermesi yaptı.

Siyaset 04.08.2022, 22:18 04.08.2022, 22:22
Azgın Kemalist’ten Müslümanlara ‘İstiklal Mahkemesi’ göndermesi

CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, bugün toplanan Yüksek Askeri Şura (YAŞ) öncesi, kamuoyunda "Sarıklı amiral" olarak anılan Deniz İkmal Komutanı Tuğamiral Mehmet Sarı hakkındaki soruşturmayı anımsattı.

Bakan, "Anladığımız kadarıyla Mehmet Sarı hakkındaki disiplin soruşturması gündeme alınmadı ve zamanaşımına uğratıldı. YAŞ ile emekliye sevk edilen sarıklı amiralin, cezasız kalması sağlandı. Yani Mehmet Sarı ödüllendirildi. Bu 'ödül,' tüm cemaat ve tarikatlar için bir zafer ve cesaret unsuru oldu. Artık gözlerine sürme çekenler, odalarında zikir çekenler, mensubu oldukları tarikatlara göre takkelerini takıp ibadet edenler biliyor ki disiplin açısından başlarına hiçbir şey gelmeyecek, biliyor ki kayırılacaklar, gözetilecekler, korunacak ve ödüllendirilecekler. Mehmet Sarı'yı ödüllendirenler bilsin ki bu konu kimsenin yanına kalmayacak, biz gündemde tutmaya devam edecek ve çok yakında da gerekeni yapacağız. Türk Silahlı Kuvvetleri hukuka, Cumhuriyet ve devrimlerine bağlıdır, bağlı kalacaktır" diye konuştu.

Yorumlar (1)
Vefa 1 hafta önce
Devenin iğne deliğinden geçeceğine, tosbağanın kavağa çıkacağına ihtimal veririm de, kemalistlerin iktidar olacağına asla!
23
az bulutlu
Namaz Vakti 13 Ağustos 2022
İmsak 04:26
Güneş 06:04
Öğle 13:14
İkindi 17:04
Akşam 20:14
Yatsı 21:45
Günün Karikatürü Tümü