Bahçeli: CHP'liler köprüden geçmiyorsa yüzerek geçsin

Bahçeli, "CHP'liler yine hazımsızlık örneği göstermişler, milyar lira vurgun yapıldığını iddia etmişler. Be hey gafiller o köprüden siz de geçeceksiniz. Niye telaşlanıyorsunuz? Bu köprü ülkemizin gururudur, hiç mi millete sevginiz kalmadı? Köprüden geçmem diyorsanız yüzerek gidip, gelebilirsiniz." dedi.

Siyaset 22.03.2022, 14:47 22.03.2022, 14:53
Bahçeli: CHP'liler köprüden geçmiyorsa yüzerek geçsin

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu.

Bahçeli Türk Tabipler Birliği'ne dair şunları söyledi:

Milletimize ve ülkemize hizmet eden her meslek mensubunun başımız üzerinde yeri vardır. Hiç kimseye peşin hükümle bakmayız. Her insanımızın, her meslek mensubumuzun düşünce ve fikir hürriyetine saygı duyulması gerektiğine inanırız. Bizim kriterlerimiz gayet berraktır. Türkiye'ye nefret besleyenler bizim karşı cephemizdir. Hem ihanete çanak tutan, terör örgütüne methiyeler düzenler hazırladıkları baldıran zehrini zemzem diye yutturmaya çalışanlar köksüzlerdir. İhanet edene göz yummak ihanete ortaklıktır.

Türk Tabipler Birliği kapatılsın

Türk Tabipler Birliği, Türk hekimlerini temsil edemez. Nerede bir melanet varsa TTB Başkanı ve yönetimi oradadır. PKK'nın yanında olan bunlardır, HDP'nin yolundan gidenler bunlardır. Zillete düşen bunlardır. Bunlara doktor demek, Tabipler Birliği'nin başında Türk isminin bulunmasına sessiz kalmak en korkunç bühtandır. Bizim TTB'ye tepkimiz yönetimine çöreklenmiş 3-5 kişiye yöneliktir.

Muğla'da uzman çavuşumuzun kaldığı muamele bizi üzmüştür. Doktora saldırının karşısında olacağız ancak askerimize yönelik saldırının da karşısında bulunacağız. Meclis'e gönderilen Sağlık Hizmetleri Temel Kanunu'nda değişiklik yapılması istenen kanun teklifini ön şartsız destekleyeceğiz. Zor bir dönemden geçerken en küçük provokasyonun sonuçları ağır olabilecektir. Ne hastanede, ne postanede, ne mahkemede, ne adliyede insanlık değerleri insan olmaktan kaynaklanan kazanımlar çiğnenmemelidir.

1970'li yıllarda vurulan bir dava arkadaşımız Hacettepe Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırılmıştı. O arkadaşımızın müdahaleye ihtiyacı vardı. Yaralı olarak hastaneye götürülen kardeşimizin Ülkücü olduğunu öğrenen birkaç doktor müsveddesinin 'Bırakın gebersin' dedikleri dün gibi aklımızdadır.

Hangi kitapta, hangi inançta böyle bir barbarlığa cevaz vardır. O doktor görünümlü insanlık fukaralarını çatı kuruluş TTB'dir. Kandil'deki mağara deliğinde teröriste pansuman yapan diğer teröristten ne farkı vardır? Terörle mücadeleye karşı çıkan bu kişi değil midir? Sağlık sistemini HDP ile kurgulamaktan bahseden bu kişi değil midir? Bu nedenle sesleniyorum; TTB kapatılmalıdır. Lazım gelen hukuki takibat başlatılmalıdır. Yöneticilerden hukuk önünde hesap sorulmalıdır.

"Köprüden geçmem diyorsanız yüzerek gidip, gelebilirsiniz"

18 Mart 2022'de hem Çanakkale Zaferi'ni andık hem de muazzam bir eserin açılışına şahitlik ettik. Böylece Asya ile Avrupa 6'ncı kez birbirine bağlanmıştır. Bu dev eser çok yoğun çalışmaların neticesinde 1 yıl evvel faaliyete geçirilmiştir. 9 ilimiz kesintimiz birbirine bağlanmıştır. 1915 Çanakkale Köprüsü bizim ulaştırma hedeflerimizi gerçekleştirecek büyük bir yatırım hamlesidir.

Bizim anlayamadığımız bir garabet, 1915 Çanakkale Köprüsü'nün açılışından rahatsızlık duyanların kendilerini ele vermeleridir. Milletimizin kalbi Gelibolu'da atarken, birilerinin nifak üretimi hızlanmıştır. Bazı medya organları önyargılarının esiri olmuş, geçiş ücretini bahane ederek karalama kampanyasına bel bağlamışlardır.

CHP'liler yine hazımsızlık örneği göstermişler, milyar lira vurgun yapıldığını iddia etmişler. Be hey gafiller o köprüden siz de geçeceksiniz. Niye telaşlanıyorsunuz? Bu köprü ülkemizin gururudur, hiç mi millete sevginiz kalmadı? Köprüden geçmem diyorsanız yüzerek gidip, gelebilirsiniz. Bu zihniyet sahiplerini tanıyoruz. Asıl meseleleri Çanakkale Zaferi'dir. Bu tarihi hezimetin kuyruk acısını çekiyorlar.

"Putin'in aklıselim çizgisine gelmesi temennimizdir"

Sayın Cumhurbaşkanımızın yürüttüğü diplomasi barış özlemlerini diri tutmaktadır. Ukrayna Cumhurbaşkanı'nın müzakereye hazır olduğunu söylemesi dikkatleri Putin'e çevirmiştir. Dışişleri Bakanımızın açıklamasına bakarsak Rusya ile Ukrayna'nın pozisyonunda bir yakınlaşma olduğu anlaşılmaktadır. Türkiye ateşkesin sağlanması, sivil can kayıplarının önlenmesi için çaba sergilemektedir. Putin'in aklıselim çizgisine gelmesi temennimizdir.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 28 Kasım 2022
İmsak 06:29
Güneş 07:59
Öğle 12:57
İkindi 15:23
Akşam 17:45
Yatsı 19:10
Günün Karikatürü Tümü