Bahçeli: Değerlerimize sataşanlarla davacıyız!

CHP'li Özgür Özel'in skandal sözleri ile ilgili konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Ağzının dikişleri patlamış CHP'li grup başkanvekilleri Kur'an kursları için orta çağ zihniyeti demek suretiyle ucuz, köhne, din dışı bir bühtanda bulunmuştur." dedi.

Siyaset 04.01.2022, 12:00
Bahçeli: Değerlerimize sataşanlarla davacıyız!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu.

Bahçeli'nin konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

"Biz Müslüman Türk milletiyiz. İnançlarımızla itibarlıyız. Milli ve manevi değerlerimize kim sataşıyorsa bu dünya ve mahkeme-i kübrada davacıyız. Ağzının dikişleri patlamış CHP'li grup başkanvekilleri Kur'an kursları için orta çağ zihniyeti demek suretiyle ucuz, köhne, din dışı bir bühtanda bulunmuştur. Bunu Müslüman Türk milletine karşı söylemiştir. Ya Orta Çağı bilmiyor ya Kur'an'dan habersizdir.

Klasik CHP uslubü tekrar nüksetmiştir. Ahmaklığın delili aynı şeyi söyleyip farklı sonuç beklemektir. İman nasip işidir, Allah'ın ikramıdır. İnanıp inanmamak herkesin kendi bileceği iştir ama imanımıza laf ettirmeyiz. Kitabımıza Orta Çağ zihniyeti diyen kalpsizlerin, kemiksizlerin bühtanlarını da yanlarına bırakmayız. Bu saygısız ve edepsiz laftan olayı CHP Genel Başkanı aziz milletimizden derhal özür dilemesini bekliyoruz.

2021 yılında ülke ve dünya gündeminde öne çıkan başlıklardan birisi de 15 ağustos 2021 tarihinden itibaren Kabil'in alınması ile Taliban'ın ikinci iktidar döneminin başlamasıdır. ABD'ye ait askeri bir nakliye uçağının iniş takımlarına tutunup yere çakılan Afganların ibretlik görüntüleri insanlık vicdanını titreten simgesel bir travma olarak hafızlarımızdadır.

Belarus ile Polonya sınırına biriken mülteciler, Yunanistan'ın karada ve denizde göçmenlere yönelik insanlık dışı muameleleri çözülmesi gereken ağır sorun başlıklarıdır.

Türkiye göç konusunda azami külfete kısıtlı imkanlarıyla katlanan bir ülkedir. Ne yazık ki en az desteği alan en mağdur olan ülke Türkiye'dir.

Türkiye'ye sığınan Afgan ve Suriyeli sığınmacıların kendi ülkelerinde güvenli bir ortamın inşasından hemen sonra geri dönüşlerinin güvenli bir şekilde yapılması zaruridir.

Ülkemize sığınmış suçsuz insanlar üzerinden provokasyon inşa etmeye çalışmak Türkiye düşmanları tarafından sipariş edilen örtülü bir operasyondur. Partimizin simgelerini kullanıp çeteleşmeye, sokak eylemlerine heves edenlerin enselerinde nefesimiz olacaktır.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 27 Kasım 2022
İmsak 06:28
Güneş 07:58
Öğle 12:57
İkindi 15:23
Akşam 17:45
Yatsı 19:10
Günün Karikatürü Tümü