Bahçeli: İddia doğru ise İmamoğlu görevden alınmalı

Bahçeli İBB'de terörle iltisaklı kişilerin işe alındığının tespit edilmesi halinde İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun görevden alınması ve belediye meclisinin yeni başkan seçmesi gerektiğini söyledi.

Siyaset 30.12.2021, 11:15
Bahçeli: İddia doğru ise İmamoğlu görevden alınmalı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde terörle iltisaklı kişilerin işe alındığı iddiasına yönelik başlatılan teftişle ilgili olarak "Şayet iddialar doğru ise Büyükşehir Belediye Başkanı İstanbul’a ihanet etmiştir. Bu ihanet ise cezasız kalamaz." dedi.

Türkgün'den Kadir Yıldız'a konuşan Devlet Bahçeli şu ifadeleri kulandı:

“Bu belediyede çok sayıda işe alınanlardan 557 kişinin terör örgütleriyle irtibat ve iltisakları belirlenmiştir. İçişleri Bakanımız kararlı konuşmaktadır. Dağdaki terörün kökünü kazıma iradesinde olanların kamu kurumlarına ve belediyelere sızan terörle bağlantısı olanlara seyirci kalması düşünülemez. Terör örgütleriyle iltisaklı olanların İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde ne işi vardır? Terör örgütüyle iltisakı olanları Belediyeye alanların bu fiilleri sabit görülürse başta Büyükşehir Belediye Başkanı olmak üzere hiç kimsenin gözünün yaşına bakılmamalıdır. Derhal görevlerinden el çektirilmeleri adaletin gereği olacaktır. Suçluyu koruyan suç işlemiştir. Teröristleri belediyede işe alanların yeri belediye olamaz. Bunların adresi mahkemedir. Şayet iddialar doğru ise Büyükşehir Belediye Başkanı İstanbul’a ihanet etmiştir. Bu ihanet ise cezasız kalamaz. Toplanıp marşlar söyleyerek durumu kurtaramazlar."

Yorumlar (0)
23
açık
Namaz Vakti 27 Eylül 2022
İmsak 05:24
Güneş 06:49
Öğle 13:00
İkindi 16:21
Akşam 19:01
Yatsı 20:21
Günün Karikatürü Tümü