Bakan Akar Rus mevkidaşı Şoygu ile görüştü: Ateşkes vurgusu yapıldı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede Ukrayna ile Rusya arasındaki savaşta acil ateşkesin önemi, tahıl koridorundaki gelişmeler ve Suriye'nin kuzeyindeki PKK/YPG tehdidi gibi konular ele alındı.

Siyaset 11.10.2022, 18:48 11.10.2022, 18:51
Bakan Akar Rus mevkidaşı Şoygu ile görüştü: Ateşkes vurgusu yapıldı

Ukrayna ve Suriye başta olmak üzere ikili ve bölgesel savunma, güvenlik konularının ele alındığı görüşmeye ilişkin Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada ateşkes konusuna vurgu yapıldı.

ACİL ATEŞKESİN ÖNEMİ

MSB'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Sayın Cumhurbaşkanımızın birçok kez dile getirdiği üzere daha fazla can kaybının yaşanmaması, bölgede huzur ve istikrarın yeniden tesis edilebilmesi için acilen bir ateşkes ilan edilmesinin önemi vurgulandı ve ateşkes konusunda anlayış birliğinde olunduğu memnuniyetle müşahede edildi.

TAHIL KORİDORU

Başarıyla devam eden tahıl nakli konusundaki gelişmeler üzerinde duruldu. İnsani yardım konusunda her türlü desteği sağlamaya çalışan Türkiye'nin bölgede barışın temini için bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da üzerine düşeni yapmaya hazır olduğu bir kez daha ifade edildi.

SURİYE'NİN KUZETİNDEKİ PKK/YPG TEHDİDİ

Suriye'nin kuzeyi bağlamında; PKK/YPG tehdidi ve koridorunun kalıcı olarak engellenmesi ve PKK/YPG'nin etkisiz hâle getirilmesinin en önemli önceliğimiz olduğu vurgulandı. Bu konuda daha önce varılan mutabakatlara uyulmasının önemi bir kez daha dile getirildi."

Sabah

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 28 Kasım 2022
İmsak 06:29
Güneş 07:59
Öğle 12:57
İkindi 15:23
Akşam 17:45
Yatsı 19:10
Günün Karikatürü Tümü