Bakan Çavuşoğlu'ndan Yunanistan'daki ABD üslerine ilişkin açıklama

Yunanistan'daki ABD üslerine ilişkin konuşan Çavuşoğlu, "Rusya'ya karşı kuruldu diyorlar, inandırıcı değil. ABD'nin terazisi bozuldu." dedi.

Siyaset 02.11.2022, 12:06 02.11.2022, 12:13
Bakan Çavuşoğlu'ndan Yunanistan'daki ABD üslerine ilişkin açıklama

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ankara'da SETA tarafından düzenlenen "Ege ve Doğu Akdeniz'de Türk Dış Politikası" konulu panelde konuştu.

Yunanistan ile diyalog yolunun açık olduğunu dile getiren, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Yunanistan ile görüşmeyelim demedik ama görüşme anlamlı olmalı" dedi.

Yunanistan'daki ABD üslerine ilişkin soruyu yanıtlayan Çavuşoğlu, "Rusya'ya karşı kuruldu diyorlar, inandırıcı değil. ABD'nin terazisi bozuldu." açıklamasında bulundu.

Mısır-Türkiye ilişkileri hakkında konuşan Çavuşoğlu, "Mısır ile normalleşme sürecine girdik, bu ikili bir süreç. Mısır ilişkileri normalleştirme konusunda samimiyse adım atar. Normalleşme yavaş gidiyor ama bu bizimle ilgili değil." dedi.

Rusya'nın Karadeniz Tahıl Girişimi anlaşmasını askıya almasının ardından Rus mevkidaşı Sergey Lavrov ile iki kez görüştüğünü söyleyen Çavuşoğlu, "Rusya'nın saldırılar sonrası güvenlik talebi var, çabamız devam ediyor" ifadelerini kullandı.

Kaynak: HaberTürk
Yorumlar (0)
Namaz Vakti 08 Aralık 2022
İmsak 06:37
Güneş 08:09
Öğle 13:01
İkindi 15:22
Akşam 17:43
Yatsı 19:09
Günün Karikatürü Tümü