Bill Gates Türkiye’de ne arıyor?

“Tanrı’nın işini yapıyorum.” diyerek teknoloji sahasından sağlık sahasına geçiş yapan ve ürettiği projeleri Ortadoğu, Orta Asya ve Afrika ülkelerinde deneyen Bill Gates sıklıkla Türkiye’ye gelip gidiyor.

Siyaset 25.10.2021, 12:20 25.10.2021, 12:18
Bill Gates Türkiye’de ne arıyor?

“Tanrı’nın işini yapıyorum.” diyerek teknoloji sahasından sağlık sahasına geçiş yapan ve ürettiği projeleri Ortadoğu, Orta Asya ve Afrika ülkelerinde deneyen, Bill Gates bu sıralar sıklıkla Türkiye’ye gelip gidiyor.

Son yıllarda Türkiye uğrak yeri

Gates son iki senedir ülke ülke dolaşıyor ve çeşitli çalışmalara imza atıyor. Gates’in en çok uğradığı yerlerden biri de Türkiye.

"Lana" isimli lüks yatla Aydın'ın Kuşadası ilçesine gelen teknoloji şirketi Microsoft'un kurucusu Bill Gates, İzmir'deki Efes Antik Kenti'ni gezdikten sonra rotasını Bodrum’a çevirdi.

Sabahın ilk ışıklarında Bodrum limanına yaklaşan 107 metre uzunluğunda, 16 metre genişliğindeki lüks yat, sığmadığı için liman dışına demir attı.

Haftalık kirası 1 milyon 800 bin avro olan yattan tekneye geçen Gates, korumalar eşliğinde Bodrum Kalesi'ne giriş yaptı. Gates, yaklaşık 2,5 saat kalede kaldı.

Kalenin her köşesini gezen Bill Gates’in, Bodrum Kalesi'ne hayran kaldığı, bol bol fotoğraf çekip kale içerisinde bulunan Su Altı Arkeoloji Müzesini de gezdiği öğrenildi.

Korumalardan bazılarının, gazetecilerin görüntü almaması için engel olmaya çalıştığı görüldü. Gazetecileri engellerken ilginç hareketler yapan bir koruma ise dikkatlerden kaçmadı.

Bill Gates, Türkiye'den toprak alıyor!

Bill Gates, İstanbul Bakırköy ilçesinin iki katı, Maltepe ilçesinden ise daha büyük yüzölçümüne sahip büyüklükte Türkiye'den arazi satın aldı. Çeşitli illerden arazi satın alan Bill Gates’in, son olarak 22 bin dönüm toprak aldığı belirtilirken dikkat çekmemek için bu alımları bir Türk iş adamının aracılığıyla yaptığı bildirildi.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 03 Şubat 2023
İmsak 06:39
Güneş 08:06
Öğle 13:23
İkindi 16:04
Akşam 18:29
Yatsı 19:51
Günün Karikatürü Tümü