Binali Yıldırım Sedat Peker’in iddialarına yanıt verdi

Binali Yıldırım AK Parti İstanbul İl Binasında açıklamalarda bulundu. Yıldırım, sosyal medyadaki iddialarla ilgili olarak, "Kesinlikle iftiradır, şiddetle reddediyoruz" ifadelerini kullandı

Siyaset 23.05.2021, 20:38
Binali Yıldırım Sedat Peker’in iddialarına yanıt verdi

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı çıkışında basın mensuplarına açıklama yapan Binali Yıldırım Sedat Peker'in "oğlunun Venezuela'dan uyuşturucu kaçırdığı" iddialarına yanıt verdi. Yıldırım " Sedat Peker'in iddiaları kesinlikle iftiradır, yalandır, şiddetle reddediyoruz," dedi.

Yıldırım konuyla ilgili olarak şunları dile getirdi:

"Bizimle uyuşturucuyu yan yana getirmek bize yapılabilecek en büyük hakarettir. Tümüyle reddediyoruz. Bu olsa olsa çamur at izi kalsın türünden bir suçlamadır. Ama unutmayalım ki çamur atanın önce kendi elleri kirlenir. Oğlum Venezuela’ya gitmiştir. Orada bahsedildiği gibi ocak şubatta değil, geçen sene aralık ayında gitmiştir. Koronavirüsle mücadele kapsamında ihtiyaç sahiplerine test kiti ve maske gibi malzemeler götürmüştür. Türkiye Dostluk Grubu da oradaydı onlarla birlikte oldu. Resmi heyetle gittiği ifade ediliyor, bu da gerçek dışıdır. Kendi imkanlarıyla, kendi biletini alıp kendi masraflarını karşılayarak ziyaretini gerçekleştirmiştir." İfadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 06 Şubat 2023
İmsak 06:37
Güneş 08:03
Öğle 13:23
İkindi 16:07
Akşam 18:33
Yatsı 19:54
Günün Karikatürü Tümü