Bir Ümit Özdağ yalanı daha ifşa oldu

Başakşehir'de göletteki ördekleri çantasına koyarak çaldığı iddia edilen ve Ümit Özdağ tarafından afişe edilen Zeynep El Zuheyri, kendilerine ait ördekleri komşularının şikayeti üzerine gölete bırakmaya çalıştıklarını söyledi.

Siyaset 19.07.2022, 17:50
Bir Ümit Özdağ yalanı daha ifşa oldu

Sosyal medyada kaynağı ve doğruluğu teyit edilmeyen bir görüntü daha yalan çıktı ve önlenemez bir şekilde büyüdü.

İstanbul'un Başakşehir ilçesinde geçtiğimiz pazar günü sosyal medyada bir kadının ördekleri gölden alarak çantasına koyduğu yönünde görüntülerler paylaşıldı.

Yabancı uyruklu kadınların ördek çaldığı şeklinde paylaşılan görüntüler üzerine emniyet çalışma başlattı.

Çalışmalar sonucunda görüntülerdeki kadının Irak uyruklu Zeynep El Zuheyri olduğu tespit edildi.

El Zuheyri emniyetteki ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

"Ördekleri bırakmamıza görevliler izin vermedi"

DHA'nın haberine göre sosyal medyada paylaşılan görüntülerle iligli konuşan El Zuheyri, “Evde büyüttük. Biz de gittik. Bahçeşehir'de ördekler olduğunu gördük. Biz de 'bunlar büyüdü' dedik. Evde ses yapıyordu. Oraya gittiğimizde ördekleri bırakmamıza görevliler izin vermedi. Biz de ördeklerimizi geri getirdik. Oradakiler bizim fotoğrafımızı çekti.

"Bunlar benim ördeklerim"

'Bunlar benim ördeklerim, fotoğrafımızı çekme' dedim. Fotoğrafımızı çektiler. Polis de gelip ifademizi aldı. Büyüdükleri için sesleri çok çıkıyordu. Komşular rahatsız oldular. Rahatsızlıktan dolayı biz de oraya bırakmak istedik. Bunlar evde yaşadığı için göle bırakırsak öleceğini söylediler.

O yüzden bırakmadık. Bunlar daha önceden hiç suya girmediler. Bırakırsak ölür diye bırakmadık. Hayvanları besleyecek özel bakıcılar bulacağız. Onlara baktırırız. Gün içinde gidip bakarız" dedi.

Daha sonra telefonuyla çektiği ördeklerin fotoğraflarını kameralara gösterdi.

Yorumlar (0)
26
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 08 Ağustos 2022
İmsak 04:19
Güneş 06:00
Öğle 13:15
İkindi 17:07
Akşam 20:20
Yatsı 21:54
Günün Karikatürü Tümü