Çöplüğün günlüğü (4 Şubat 2022)

Siyaset 04.02.2022, 11:44 06.02.2022, 12:13
Çöplüğün günlüğü (4 Şubat 2022)

Çöplüğün günlüğü

“Bugün karşı karşıya olduğumuz yıkım, 500 yıl önceki Osmanlı yönetimini, 1500 yıl önceki dini toplum ilişkilerini ve 2 bin 500 yıl önceki Orta Asya masallarını yeniden kurma hayalidir.”

(HDP'li Oya Ersoy kandil gecesi TBMM kürsüsü, 3 Şubat)

“Atatürk Anıtı'na düzenlenen provokatif saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Toplumsal barışımızı bozmak isteyenlerin hak ettiği cezayı bulacaklarına olan inancımız tamdır.”

(AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, 3 Şubat)

 “Samsun halkını gericiliğe karşı örgütlü mücadeleye çağırıyoruz. Şeriata ve karanlığa geçit yok.”

(Türkiye Komünist Partisi, 3 Şubat)

“Ülkenin sol damarı güçlenmeli. Sol ittifakın temel noktalarından biri gericiliğe karşı mücadele hattıdır.”

(Türkiye Komünist Hareketi, 3 Şubat)

 “Laiklik ilkemizi sonuna kadar koruyacak ve gerici saldırıların hesabını soracağız.”

(Halkın Kurtuluş Partisi, 3 Şubat)

“Türkiye’nin önünde iki seçenek var: Osman Kavala: Ya tutuksuz yargılanacak… Ya da… Beraat ettirilip, tahliye olacak…”

(Saymaya gerek yok…, Memduh Bayraktaroğlu, Korkusuz, 4 Şubat)

“AKP ve MHP iktidarı, uluslararası sözleşmelere atılan imzaların gereğini yerine getirip hukuku uygulamak yerine, Türkiye’yi Avrupa’dan koparmak ve kapalı bir rejime dönüştürmek istiyor. Kavala ve HDP’li Selahattin Demirtaş’a ilişkin kararlara  uyulmamasının temel gerekçesi budur.”

(AKP’nin hayalindeki Türkiye…, Barış Yarkadaş, Korkusuz, 4 Şubat)

“Namaz için camilere giriş 5 TL, Cuma Namazı 15 TL olsun diyen yurttaşı destekliyorum. Hem imamların ve personelin parası buradan ödenir hem  diyanetin tüm giderleri bu fondan karşılanır. Fena mı..  ekonomi kurtulur.”

(Orhan Aydın, Twitter, 2 Ekim 2019)

“Mülki idare ‘Onur Anıtı’mızı koruyamıyorsa biz koruruz”

(ADD Samsun Şube Başkanı Işık Özkefeli, 4 Şubat)

“Bu coğrafyada bir devlet ve millet olarak bütün kalabilmemizin yolu, laiklik ve Atatürk’ten oluşan kubbenin kilit taşını yerinde tutmakla mümkündür. Laik cumhuriyettir bizi bir arda tutan. Bu ülkeyi yönetenlere sesleniyorum oynamayın Atatürk’le, oynamayın laik cumhuriyetle, oynamayın cumhuriyetin kuruluş felsefesiyle, o kubbe yıkılırsa hep birlikte altında kalırız. Bu coğrafya nelere şahit oldu. Biz yüz yıl önce sel önünden kütük kapar gibi 11 milyonluk bir ulusla yoklukları var ederek bir vatan kurtardık. Bunun bilincinde olmak gerek.”

(Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Genel Başkanı Hüsnü Bozkurt, 3 Şubat)

“Atatürk’ün yeri, milletimizin büyük çoğunluğunun kalbidir. İstiklal Savaşı’nın ilk adımının atıldığı şehirde, heykel vandalizmiyle o hatıraya zarar verebileceklerini zannedenler bunu hiç anlamamışlar.”

(Deva Partisi Genel Başkan Yardımcısı, Burak Dalgın, Twitter, 4 Şubat)

“Atatürk heykeli yakanlarla ittifak yapanlar sağdaki resmi paylaşıyor.Atatürk'ü katliamcı ilan edenler CHP'de Genel Başkan oluyor. Ey Atatürkçü, Atatürk düşmanlığının merkezini yanlış yerde arıyorsun.  En büyük Atatürk düşmanı: ABD, ABD'ye en yakın olanlara gözünü dik.. #Samsun”

(Aydınlık Genel Yayın Yönetmeni, Beyhan Korkman, Twitter, 4 Şubat)

“Halatla Atatürk heykelini devirmeye çalışan iki ahlaksızın bağlantılarını çok merak ediyorum. İki deli birbirini bulmuş olamaz, bu çok ciddi ve üzerinde durulması gereken tehlikeli bir provokasyon. Allah ülkemizin iç huzuruna gölge düşürmek isteyenlere fırsat vermesin.”

(Diriliş Postası köşe yazarı, Tuğrul Selmanoğlu, Twitter, 4 şubat)

“#Samsun #Atatürk #OnurAnıtı'na yapılan çirkin saldırıyı kınıyor faillerinin cezalandırılmasını temenni ediyorum. Atatürk'ün anıtları yıkılır, heykelleri kırılır fakat takipçilerinin gönlünden sevgisi, aklından fikirleri silinmez. Atatürk onurumuzdur, onursuzlar ne bilsin!”

(İYİ Parti GİK Üyesi, Burhanettin Kocamaz, Twitter, 4 Şubat)

Kaynak: Baran Haber
Yorumlar (0)
Namaz Vakti 02 Şubat 2023
İmsak 06:40
Güneş 08:07
Öğle 13:23
İkindi 16:03
Akşam 18:28
Yatsı 19:50
Günün Karikatürü Tümü