Çukurova Üniversitesi öğrencileri Cihat Kısa’yı protesto etti

Hazreti İsa ve Hazreti Meryem’e iftiralar atan İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat hocalarından Cihat Kısa’ya karşı Çukurova Üniversitesi’nin şuurlu gençleri tepkilerini ortaya koydu.

Siyaset 07.01.2022, 15:05 10.01.2022, 15:42

Hazreti İsa ve Hazreti Meryem’e iftiralar atan İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat hocalarından Cihat Kısa’ya karşı Çukurova Üniversitesi’nin şuurlu gençleri tepkilerini ortaya koydu.

Çukurova Üniversitesi, bugün (7 Ocak Cuma günü) sapık Cihat Kısa’nın okullardan defolup gitmesi için meydanları inletti

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi ilahiyat fakültesinde öğretim görevlisi olan sapık Cihat kısa isimli şahıs Hazreti İsa ve Hazreti Meryem annemize yönelik Yahudiler tarafından ortaya atılan ve vahiy ile iftira olduğu kanıtlanan israiliyattan uydurma bir hikâyeyi sanki konu hakkında hiçbir ayet nazil olmamış da gerçek bir rivayetmiş gibi lanse ettirerek Yahudilerin Hazreti İsa ve Hazreti Meryem annemize attıkları alçakça iftiraya karşı Çukurova Üniversitesi’nin şuurlu gençleri tepkilerini ortaya koydu.

Polis öğrencilerin slogan atmasına da izin vermedi.

Bir araya gelen Çukurova Üniversitesi’nin öğrencileri yaptıkları açıklamada şunları söyledi:

“Bu şahıs, ayet ile temizliği sabit olan Hz. Meryem annemizin iffetine, Kur’an’ı hiçe sayarak dil uzatmıştır. Bu hayasız ve pervasız sözleri biz Müslümanların vicdanlarını sızlatmıştır. Atılan iftiralar üzerine, imanları bu sözleri kabul etmeyen binlerce insan, sosyal medyada #cihatkısagörevdenalınsın başlığı altında Yüksek Öğretim Kurumunu göreve çağırmıştır. Biz bugün burada tüm Müslüman Gençler adına, atılan bu iftiralara sessiz kalmıyor bu ahlaksızlığa ve hadsizliğe karşı çıkma adına gür seda ile haykırıyor ve Cihat Kısa görevinden derhal alınsın diyoruz.

Müslüman Gençler olarak daha ilk videodaki iftiraların şokunu atlatamamışken Cihat Kısa isimli şahsın gündeme düşen ikinci bir videosu ile şok üstüne şok yaşadık.

İkinci videoda bu şahısın Hazreti İsa (a.s)’a attığı iftiralar çoğalmış, üstü kapalı bir şekilde hedef tahtasına ilahiyatçı hocalarımızı da almıştır. Değerli hocalarımızı Rabbimize saygı ifadesi olarak “Yüce Allah” lafzını kullanmalarını hor ve hakir bir dille küçümsemiştir.

Bu da yetmezmiş gibi Allah ile alay eden bir İslam düşmanının fikirlerini öğrencilerine aktarırken bu sapkın düşünceye kendince Kuran dan deliller getirerek İslam’a ve Müslümanların mukaddesatına saldırmayı sürdürmüştür.

Herkes şunu çok iyi bilsin ki; Yüce Allah’ın kitabına ve Peygamber Efendimiz sallallahu aleyhi vesselemin sünnetine muhalif olanların isminin önünde ister doçent ister profesör unvanı olsun, her kim olursa olsun, Kur’an ve sünneti tahrif edemeyecek ve kendi hevalarına göre İslam’ı şekillendiremeyecektir. İslam’a ve mukaddesatımıza saldırmayı göze alanlar karşılarında biz Müslüman gençleri bulacaktır.

Abdurrahim Karakoç’un dediği gibi;

Doğrumu yanlış mı karar sizin,

Biz aklın durduğu çağda yaşadık.

Ben dinsizim diyen beyinsizlerin,

Din dersi verdiği çağda yaşadık!

Çağından mesul insanlar olarak, dörtlükte bahsedilen bu çağın hadsizlerine had bildirmek borcundayız.

Ve tekrar ediyoruz.

Biz bugün burada tüm Müslüman Gençler adına, atılan bu iftiralara sessiz kalmıyor bu ahlaksızlığa ve hadsizliğe karşı çıkma adına gür seda ile haykırıyor ve diyoruz ki

Ya Cihat Kısa bu konuyla ilgili bir açıklama getirsin ya da Cihat Kısa görevinden derhal alınsın diyoruz.

Ve sözlerimizi Rabbimize şu dua ile bitiriyoruz.

“Allah’ım! Bizi hakkı hak bilip ona tabi olan, batılı batıl bilip ondan uzak duran kullarından eyle!”

Allahlım ayaklarımızı dininin yolu üzere sabit kıl

Allahım bizi doğru yola ilet,  Kendilerine lütuf ve ikramda bulunduğun kimselerin yoluna; gazaba uğramışların ve sapmışların yolunu değil!

Allah’ım bizi emin kıl, Allah’im bizi emin kıl, Allahım bizi emin kıl...”

Kaynak: Baran Haber
Yorumlar (0)
Namaz Vakti 06 Şubat 2023
İmsak 06:37
Güneş 08:03
Öğle 13:23
İkindi 16:07
Akşam 18:33
Yatsı 19:54
Günün Karikatürü Tümü