Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın: Dürüst gazetecilik yapın!

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın İsveç televizyonunda katıldığı bir programda Türkiye'ye ilgili sorulan bir soruya 'Bunlar PKK ve FETÖ ağzı. Önce dürüst gazetecilik yapın. Yalan haberleri gerçek gibi sunuyorsunuz.' diyerek yayını terk etti.

Siyaset 01.12.2022, 22:01
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın: Dürüst gazetecilik yapın!

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın İsveç'in Sweden Public TV'de gazetecinin sorularını cevapladı.

Program sunucusunun Türkiye'yi itham eden soruları karşısında tepki gösteren Kalın, "Farklı bir ajandanız var. Türkiye'nin kokain kaçakçılığının ve mafya liderlerinin merkezi olduğunu iddia ediyorsunuz. Bu PKK ve FETÖ konuşmasıdır. Bu dürüst gazetecilik değildir. Bu tür iddiaları sık sık duyuyoruz. Böyle şeylerle karalanmamıza izin vermeyiz. Bu dürüst gazetecilik değil. Asılsız suçlamalar gerçekmiş gibi sunuluyor ve siz soru sorup yanıtlamamı istiyorsunuz." dedi.

"TÜRKİYE SUÇLULAR İÇİN BİR SIĞINAK DEĞİL"

Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın, 'Türkiye suçlular için güvenli liman' ifadelerine sert sözlerle tepki verdi.

Kalın şu ifadeleri kullandı: Türkiye'nin bir şekilde bu insanlara sığınak sağladığını ve burada onları koruduğunu öne sürüyorsanız hiçbir dayanağınız yok. Eğer kastınız buysa, kesinlikle reddediyorum, aynı şey Türkiye'nin kokain kaçakçılığı veya uyuşturucu tacirlerinin merkezi olması için de geçerli. Burada bir gerçeklik yok. Nerede? Bir rapordan bahsediyorsunuz ve bunun arkasında kimin olduğunu bilmiyorum. Ama bütün bir ülkeyi korkunç bir şeyle suçladınız. Türkiye suçlular için bir sığınak değil."

"BİRÇOĞU AVRUPA'YA KAÇAKÇILIK YAPMAYA ÇALIŞTI, BUNU DURDURDUK"

Uyuşturucu kaçakçılığı ve insan kaçakçılığıyla çok sıkı mücadele edildiğini vurgulayan Kalın, "Tutuklamalar ve el konulan uyuşturucularla ilgili istatistiklerde görülebilir. Birçoğu Türkiye üzerinden Avrupa'ya kaçakçılık yapmaya çalıştı, bunu durdurduk." ifadelerini kullandı.

Kalın, sunucunun provokasyonu devam ettirmesi üzerine "Farklı bir ajandanız var. Türkiye'nin kokain kaçakçılığının ve mafya liderlerinin merkezi olduğunu iddia ediyorsunuz. Bu PKK ve FETÖ konuşmasıdır. Bu dürüst gazetecilik değildir. Bu tür iddiaları sık sık duyuyoruz. Böyle şeylerle karalanmamıza izin vermeyiz. Bu dürüst gazetecilik değil. Asılsız suçlamalar gerçekmiş gibi sunuluyor ve siz soru sorup yanıtlamamı istiyorsunuz. Bunlar saçma sorular. Neyse devam etmek istemiyorum. Şunu durdurabilir misin?" diyerek yayını kesmelerini istedi.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 06 Şubat 2023
İmsak 06:37
Güneş 08:03
Öğle 13:23
İkindi 16:07
Akşam 18:33
Yatsı 19:54
Günün Karikatürü Tümü