Delta varyantı bahanesiyle tekrar kısıtlamalar başlıyor

Tüm dünyayı aşılayan DSÖ, ortaya attıkları Delta varyantı yalanıyla insanları evlere mahkum edecek.

Siyaset 28.06.2021, 17:35
Delta varyantı bahanesiyle tekrar kısıtlamalar başlıyor

Küresel çetenin ağzına bakan ulus devletler Kovid-19’un delta varyantı yalanına hemen uydu. Kovid-19’un delta varyantı sebebiyle, Portekiz ve İspanya, İngiltere’den gelen ziyaretçilere yeni kısıtlamalar uygulamaya başladı.

Alman hükümetinin İngiltere'den gelen ziyaretçiler konusunda, AB genelinde ortak bir karar alınması konusunda ısrar ettiği belirtildi.

Milletin kafasını karıştırdılar

AB ülkeleri tarafından son alınan kararlar ve hızla değişen kurallar tatilcilerin kafasını karıştırırken, turizmde yaz sezonunun hareketlenmeye başladığı bir dönemde getirilen kısıtlamalar, turizm sektöründe hayal kırıklığı yarattı. Alınan kararların ardından, Ryanair Holdings dahil olmak üzere havayollarının hisseleri düşüş yaşadı.

Almanya Başbakanı Angela Merkel, tüm AB ülkelerinin yakın işbirliği içinde olmasını ve dış ülkelerden gelen yolcuların girişine izin verilmesi konusunda daha dikkatli olunması gerektiğini önerdi.

Almanya Başbakanlık Sözcüsü Steffen Seibert, hükümetin çeşitli bölgelerden gelen ziyaretçilerle ilgili olarak kuralları değiştirmeye yönelik mevcut bir planı olmadığını, yürürlükteki düzenlemelerin zaten “çok katı” olduğunu söyledi.

Uçuşlar yasaklandı

AB ülkeleri dışında, Çin'in Hong Kong Özel İdari Bölgesi, 1 Temmuz itibarıyla İngiltere’den yolcu uçuşlarını yasaklama kararı aldığın açıkladı.

The Strait Times’ın haberine göre, dünyanın birçok ülkesinden seyahat edenlere yönelik tedbirleri gevşeten Hong Kong, "aşırı yüksek riskli" ülke olarak kategorize ettiği İngiltere’den gelecek tüm uçuşları yasaklıyor.

Kararın, İngiltere’deki son salgın durumu, yayılım gösteren delta varyantı ve İngiltere’den gelen bazı yolcularda L452R varyantının görülmeye başlanması üzerine alındığı belirtildi.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 30 Kasım 2022
İmsak 06:31
Güneş 08:01
Öğle 12:58
İkindi 15:22
Akşam 17:44
Yatsı 19:09
Günün Karikatürü Tümü