Dışişleri’nden Afganistan’a taziye mesajı

Kabil Eidgah Camii’de cenaze namazı esnasında bombalı saldırı yapıldı. Menfur saldırıda vefat edenler için Dışişleri Bakanlığından taziye mesajı yayımlandı.

Siyaset 03.10.2021, 22:30
Dışişleri’nden Afganistan’a taziye mesajı

Türkiye Dışişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan taziye mesajında, Kabil'deki Eidgah Camii önünde cenaze namazı sırasında yapılan bombalı saldırıda vefat edenlerin ve yaralanmaların olduğunun büyük üzüntüyle öğrenildiği belirtildi.

Açıklamada, "Bu menfur ve insanlık dışı saldırıda hayatını kaybedenler için başsağlığı, yaralılara ise acil şifalar diliyor, ülkede istikrarın ve güvenliğin bir an evvel tesis edilmesini temenni ediyoruz." ifadesi kullanıldı.

Kabil'in Çemen Huzuri bölgesindeki Eidgah Camisi'nin girişinde bombalı saldırı gerçekleştirilmiş, saldırıda 5 kişinin vefat ettiği, 20 kişinin de yaralandığı açıklanmıştı.

Saldırı sırasında orada olanlar, saldırının, Taliban sözcüsü ve Taliban yönetiminin "Kültür Bakanı Yardımcısı Vekili" Zabihullah Mücahid'in birkaç gün önce vefat eden annesinin aynı camide yapılan hatim merasimi sırasında gerçekleştiğini ifade etmişti.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 30 Ocak 2023
İmsak 06:43
Güneş 08:10
Öğle 13:22
İkindi 16:00
Akşam 18:24
Yatsı 19:47
Günün Karikatürü Tümü