Erdoğan'dan 'Metaverse' talimatı: İyi ve titiz bir çalışma yapın

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Metaverse ile ilgili "İyi ve titiz bir çalışma yapın" diye talimat verdi. Erdoğan ayrıca uzman isimlerin katıldığı bir çalıştay düzenlenmesini istedi.

Siyaset 26.01.2022, 10:25 26.01.2022, 10:19
Erdoğan'dan 'Metaverse' talimatı: İyi ve titiz bir çalışma yapın

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında geçtiğimiz pazartesi günü AK Parti MYK toplandı. Gündeme dair konuların ele alındığı toplantıda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AK Parti kurmaylarına Metaverse ile ilgili talimat verdiği öğrenildi.

Türkiye gazetesinden Ebru Karatosun'un haberine göre toplantıda AK Parti Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ömer İleri de Metaverse ile ilgili bir sunum yaptı.

Sunumda, Twitter, Instagram ve Facebook gibi birçok sosyal medyanın yakında bu dünyaya taşınabileceği, kripto paranın da Metaverse ile bağlantılı olduğu aktarıldı. Parti kurmayları “Gelişmeleri takip etmemiz lazım. Temkinli davranmalıyız. Bu alandaki gelişmelerde öncü de olmamız gerekiyor. Ancak, bizim burada yapacağımız her şey o dünyanın ticarileşmiş kısmını meşrulaştırmaya dönük de olabilir. Ona da dikkat etmemiz gerekiyor” değerlendirmesini yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Metaverse ile ilgili “Hassas bir konu. İyi ve titiz bir çalışma yapın. Konuyla ilgili alanında uzman isimlerin katıldığı bir çalıştay düzenleyin” dediği öğrenildi.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 29 Ocak 2023
İmsak 06:43
Güneş 08:11
Öğle 13:22
İkindi 15:59
Akşam 18:23
Yatsı 19:46
Günün Karikatürü Tümü