Erdoğan: Hedefleri bombaladık, kaçacak delik bile bulamadılar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Dün gece teröristlerin inlerine girdik. Üç ayrı noktada hedefleri bombaladık. Hepsi kendilerine kaçacak delik bile bulamadılar.” dedi.

Siyaset 02.02.2022, 14:36 02.02.2022, 15:32
Erdoğan: Hedefleri bombaladık, kaçacak delik bile bulamadılar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu (TÜGİK) Genel Kurulu'nda konuştu.

"Dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına sokacak atılımın içindeyiz"

Türkiye'yi tamamen kendi modeliyle, kendi gücüyle, kendi programıyla dünyanın en büyük en 10 ekonomisi arasına sokacak atılımın içindeyiz. 2023'ün eşiğindeyiz ve Türkiye'nin dünyanın önde gelen üretim ve ihracat merkezlerinden biri haline dönüşme sürecini yaşıyoruz.

"Kaçacak delik bile bulamadılar"

Dün gece terör örgütü PKK'ya "Kış Kartalı" Harekatı düzenledik. 3 ayrı noktada hedefleri bombaladık, teröristler kendilerine kaçacak delik bile bulamadılar. Teröristleri sınır ötesinde ezmeseydik, şehirlerin huzurunu teminat altına almasaydık bugün burada olamazdık.

"Yakında ikinci nükleer santrali de geliyor"

Yakında ikinci nükleer santrali de geliyor. Biz durmuyoruz, çalışıyoruz. Kararlı bir mücadelenin ardından nihayet Akkuyu’daki santralin temelini attık ve inşasına başladık. İnşallah iki üniteyi 2023 yılında hizmete alacağız. Türkiye'nin toplam kurulu gücünü 100 bin megavata çıkaran iktidar biziz.

"Enerjiye ulaşımın zorlaştığı bir dönemden söz ediyoruz"

Dünyada salgınla birlikte ekonomi kriz de baş gösterdi. Enerjiye ulaşımın zorlaştığı bir dönemden söz ediyoruz. Biz mevcut enerji kaynaklarımızın 3'te ikisinden fazlasını son dönemde kurduk. Karadeniz'de bulduğumuz gazı 2023'te kullanıma sunarak bu alanda da bir rahatlama sağlayacağız.

"Yüksek enflasyon sarmalını da her geçen ay azaltarak berataraf edeceğiz"

Döviz kuru üzerinden ekonomimizin istikrarını bozma gayretlerini geliştirdiğimiz mekanizmalarla bozduk. Bu dalgalanmaların ürünü olan yüksek enflasyon sarmalını da her geçen ay azaltarak bir süre sonra bertaraf edeceğiz. 2021'i 225 milyar doları aşan tarihimizin en yüksek ihracatıyla kapattık. Bu yıl ihracatımızı daha ileriye taşıyacağız. Bu yılın ocak ayında 17,6 milyar dolar gerçekleşti. Türkiye, artık dünyanın en önde gelen üretim üslerinden biridir.

Yorumlar (0)
26
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 08 Ağustos 2022
İmsak 04:19
Güneş 06:00
Öğle 13:15
İkindi 17:07
Akşam 20:20
Yatsı 21:54
Günün Karikatürü Tümü