Eski ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Bolton'dan 'altılı masa'ya destek!

ABD’nin eski Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, Türkiye’nin NATO’dan çıkartılmasının masaya yatırılması gerektiğini belirterek "Batı, yaklaşan cumhurbaşkanlığı seçimlerinde muhalefeti desteklemek için cesur adımlar atarsa, Erdoğanı durdurulabilme şansı var." ifadeleriyle Erdoğan'ı hedef aldı.

Siyaset 19.01.2023, 13:10 19.01.2023, 13:18
Eski ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Bolton'dan 'altılı masa'ya destek!

ABD’nin eski Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, önceki gün Wall Street Journal’da yayımladığı makalede, Türkiye’nin NATO’dan çıkartılmasının masaya yatılmasını belirtti. “NATO’nun Erdoğan’a seçim mesajı” başlığıyla yayımlanan makalede Bolton, Türkiye’nin NATO üyesi olduğunu fakat İttifak'ın üyesi gibi davranmadığını vurguladı.

Bolton, “NATO, Türkiye'nin özgür ve adil seçimler yapamamasının, NATO üyeliğini iptal edip etmeme kararının nihai tetikleyicisi olacağını açıkça belirtebilir.” ifadelerini kullandı.Bolton aynı zamanda cumhurbaşkanlığı seçimlerinin uluslararası kurumlar tarafından ciddi bir şekilde takip edilmesi ve muhalefetin desteklenmesi gerektiğini belirtti. Muhalefetin seçimlerde “gerçek bir şansının” olduğunu yazan Bolton, “Batı, yaklaşan cumhurbaşkanlığı seçimlerinde muhalefeti desteklemek için cesur adımlar atarsa, Erdoğanı durdurulabilme şansı var.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 29 Ocak 2023
İmsak 06:43
Güneş 08:11
Öğle 13:22
İkindi 15:59
Akşam 18:23
Yatsı 19:46
Günün Karikatürü Tümü