Hesap vakti yaklaştıkça saflar daha da netleşiyor!

Kemalistlere göz kırpmasıyla meşhur "Milli Görüşçü Batıcı" Mustafa Yeneroğlu, twitter hesabından yaptığı paylaşımla tepki çekti. Yeneroğlu, hadsiz Sedef Kabaş'ı savunacağım diye, birilerinin Kemalist rejimi şirin göstermek için arkasından uydurduğu efsaneyi paylaştı.

Siyaset 23.01.2022, 15:48 23.01.2022, 16:09
Hesap vakti yaklaştıkça saflar daha da netleşiyor!

Batıya ve Kemalistlere göz kırpmasıyla meşhur "Milli Görüşçü Batıcı" Mustafa Yeneroğlu, twitter hesabından yaptığı paylaşımla tepki çekti. Yeneroğlu, hadsiz Sedef Kabaş'ı savunacağım diye, birilerinin Kemalist rejimi şirin göstermek için arkasından uydurduğu efsaneyi paylaştı. Yeneroğlu paylaşımında şu masalı anlattı:

Bir köylü M. Kemal’e hakaret etmiş, hakkında takibat yapılmış.

‘Mahkemeye veriyoruz.’

Atatürk sordu:

‘Ben ne yapmışım ona?’

Şöyle açıkladılar:

‘Gazete kağıdı ile sardığı sigarayı yakarken kağıt tutuşmuş da ondan’

Atatürk’e bunu söyleyen bir milletvekilidir. Gazi sordu:

‘Siz hiç gazete kağıdı ile sigara içtiniz mi?’

‘Hayır…’

‘Ben Trablus’tayken içmiştim, bilirim. Pek berbat bir şey. Köylü bana az küfretmiş. Siz bunun için mahkemeye. Vereceğinize, ona insan gibi sigara içmeyi sağlayınız!’

Erdoğan'ı yereyim derken Kemalist rejimi ve ahbesi yüceltmeye kalkan Mustafa Yeneroğlu'nu Müslüman Anadolu halkı yerden yere vurdu. Tepkilere dayanamayan ve binlerce kişinin hâlâ 5816 sayılı kanundan yargılandığı hatırlatılan Yeneroğlu, Müslümanlara yaptığı zulümle meşhur olanları aklamak için birilerinin arkasından uydurduğu şeylerin yer aldığı paylaşımı silse de, her fırsatta olduğu gibi yine nihai hesaplaşmada safının neresi olduğunu gösterdi.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 06 Şubat 2023
İmsak 06:37
Güneş 08:03
Öğle 13:23
İkindi 16:07
Akşam 18:33
Yatsı 19:54
Günün Karikatürü Tümü