İslâm düşmanı ve teşhirci Gülşen tutuklandı!

İslâm düşmanı Gülşen’in nisan ayında verdiği bir konserde İmam Hatip'te okuyanlara yönelik çirkin ifadelerine Müslümanlardan büyük tepki gelmiş, hakkında soruşturma başlatılmıştı. Bugün gözaltına alınan Gülşen, nöbetçi İstanbul Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi. Teşhirci hakkında tutuklama kararı verildi!

Siyaset 25.08.2022, 21:25
İslâm düşmanı ve teşhirci Gülşen tutuklandı!

İstanbul Yenikapı'da verdiği bir konserde LGBT bayrağı açan, İslâm düşmanı Gülşen’in nisan ayında verdiği bir konserde İmam Hatip'te okuyanlara yönelik çirkin ifadelerine Müslümanlardan büyük tepki gelmiş, hakkında soruşturma başlatılmıştı. Nöbetçi İstanbul Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilen Gülşen hakkında tutuklama kararı verildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının Gülşen hakkında TCK'nin 216. maddesi kapsamında "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçundan resen başlattığı soruşturmada teşhirci Gülşen hakkında mevcutlu şekilde getirilmesi talimatı verildi.

Gözaltına alınan Gülşen, emniyetteki işlemlerinin ardından Çağlayan'daki İstanbul Adliyesine getirildi. İfade veren Gülşen Cumhuriyet Başsavcılığınca tutuklama istemiyle hakimliğe sevk edildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosu savcılığınca yazılan sevk yazısında, şüpheli Gülşen Çolakoğlu'nun konser sırasında yaptığı konuşmada imam hatiplilerle ilgili söz ve beyanlarda bulunduğu, bunların basın yayın organlarında, sosyal medya platformlarında yer aldığı ve sarf edilen sözlerin toplumun bir kesiminde yoğun tepkilere neden olduğu belirtildi.

Bu tepkilerin, özellikle sosyal medyada yapılan çok sayıda paylaşım ve yorumla gündem olduğu kaydedilen sevk yazısında, "soruşturma konusu sözlerin kamu güvenliği açısından açık ve yakın bir tehlike oluşturacak şekilde kamu güvenliğini bozucu ve sarsıcı niteliğe haiz olduğu, bu şekilde halkın farklı özelliklerine sahip bir kesimini diğer bir kesimi aleyhine kin ve düşmanlığa alenen tahrik içirmesi nedeniyle TCK 216/1. maddesinde düzenlenen 'halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik' suçunun unsurlarını oluşturduğu, bu kapsamda kuvvetli suç şüphesinin varlığını gösteren somut delillerin ve CMK 100. maddede yazılı tutuklama sebeplerinin bulunduğu" belirtildi.

Nöbetçi İstanbul Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilen Gülşen hakkında tutuklama kararı verildi.

Yorumlar (1)
Murat 1 ay önce
Lgbtlilere geçit yok. Allaha şükürler olsun.
16
açık
Namaz Vakti 04 Ekim 2022
İmsak 05:32
Güneş 06:56
Öğle 12:58
İkindi 16:13
Akşam 18:50
Yatsı 20:09
Günün Karikatürü Tümü