Kabine bugün toplanacak: Gündemde ne var?

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanacak. Gündemde ekonomi, salgın ve terörle mücadele olacak.

Siyaset 17.01.2022, 10:00
Kabine bugün toplanacak: Gündemde ne var?

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanacak. Gündemde ekonomi, salgın ve terörle mücadele olacak. Kabine bu hafta Erdoğan'ın Arnavutluk seyahati nedeniyle hafta başında değil, çarşamba günü toplanacak. Döviz kurları ile fiyatlardaki dalgalanmayla mücadele kabinenin ana gündemi olacak. Esnafa verilecek destekler, fahiş fiyatlarla mücadele denetimleri ve atılabilecek ek adımlar toplantıda masaya yatırılacak.

Yeni kısıtlamalar gelecek mi?

Koronavirüsün Omicron türü ile vaka sayıları 70 binlere yaklaştı. Vaka sayılarının geriletilmesi için atılabilecek adımlar kabinenin gündeminde olacak. Toplu etkinliklerde, yolculuklarda aşısızlara PCR testi zorunluluğunun kaldırılmasının nedenleri ve sonuçları da kabine toplantısında ele alınacak.

Türkiye-Ermenistan ilişkileri

Türkiye ile Ermenistan arasında normalleşme için ilk temas gerçekleşti. Özel temsilcilerin ilk toplantısının yansımaları kabine toplantısında ele alınacak.

CHP kurultayı ertelendi

Hükümetin gündemi, muhalefetin de yakın takibinde. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Parti Meclisi toplantısının ardından partisinin MYK toplantısına başkanlık edecek. Parti Meclisi toplantısında 2022 Temmuz'unda yapılması beklenen kurultay, seçim gerekçesiyle 1 yıl ertelenmişti. O karar MYK'da da ele alınacak. Toplantıda seçime yönelik saha çalışmaları da değerlendirilecek.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 01 Şubat 2023
İmsak 06:41
Güneş 08:08
Öğle 13:23
İkindi 16:02
Akşam 18:27
Yatsı 19:49
Günün Karikatürü Tümü