Kazımi anlaşmalar için Brüksel’de

Irak Başbakanı Mustafa el-Kazımi Brüksel’deki Avrupa Birliği (AB) Genel Merkezi’ne resmi bir ziyaret gerçekleştirdi. Kazımi burada Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula Von Der Leyen ile bir araya geldi.

Siyaset 01.07.2021, 12:30
Kazımi anlaşmalar için Brüksel’de

Irak hükümeti yaptığı açıklamada, Kazımi’nin Irak-Avrupa iş birliğini geliştirme noktasında Belçika ve AB ülkeleri ile bir takım görüşmeler yapacağını bildirdi.

Irak Başbakanı Salı günü yaptığı basın açıklamasında, ziyaretin Irak ile AB ülkeleri arasında imzalanan anlaşmaları harekete geçirme noktasına odaklanacağını, bunun da Irak’ın ekonomik krizi aşmasına ve yatırımlarını genişletmesine katkıda bulunacağını vurguladı.

Kazımi açıklamasında, bu yıl açılan 4 büyük elektrik santralini hatırlatarak, Irak’ta kronikleşen elektrik kesintisiyle ilgili mevsimsel bir sıkıntı olduğunu ve bu durumu gidermek için önlemler alacağını belirtti. Başbakan ayrıca gelecek aylarda daha fazla santral açmayı sabırsızlıkla beklediklerini ifade etti.

Irak Başbakanı AB ülkeleriyle yapacağı görüşmelerin, ekonomi, güvenlik ve siyasetin yanı sıra elektrik alanına da odaklanacağını belirtti.

Şarkulavsat

Yorumlar (0)
17
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 19 Ekim 2021
İmsak 05:48
Güneş 07:13
Öğle 12:54
İkindi 15:55
Akşam 18:25
Yatsı 19:45
Günün Karikatürü Tümü