Kılıçdaroğlu Türkiye düşmanı olduğunu faş etti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, SADAT’ın yöneticilerinden Ersan Ergür'ün "Bu vatanı Türkiye düşmanları ile işbirliği yapanlara sandıkta teslim etmeyiz" sözlerinden gocunmuş ve paniklemiş olacak ki SADAT'a saldırarak Türkiye düşmanı olduğunu ifşa etti.

Siyaset 28.05.2022, 19:29 28.05.2022, 20:27
Kılıçdaroğlu Türkiye düşmanı olduğunu faş etti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Van'da CHP Belediye Başkanları Çalıştayı'nda konuştu. Kılıçdaroğlu, SADAT’ın yöneticilerinden Ersan Ergür'ün "Bu vatanı Türkiye düşmanları ile işbirliği yapanlara sandıkta teslim etmeyiz" sözlerinden gocunmuş ve paniklemiş olacak ki SADAT'a saldırarak Türkiye düşmanı olduğunu ifşa etti.

Paniğini ve Türkiye düşmanı olduğunu gizlemeye çalışan Kılıçdaroğlu, bu sözler üzerine algı yapmaya kalkıştı. Fakat algı da bir istidat gerektirdiği için onu da eline yüzüne bulaştırdı. CHP lideri, SADAT'ın kendinden kaçtığını iddia ederek "SADAT'ın önüne gittiğimde korkudan içeri kaçtılar. Bizi korkutacaklarını sanıyorlar. Bizim adımız Cumhuriyet Halk Partisi. Sizin feriştahınız gelse bizi korkutamaz" dedi.

Kemal'in bu komik sözleri akıllara kafayı çekmiş fare meselini getirdi. Tabii Kılıçdaroğlu'nun kafayı bulması için pek rakıya falan ihtiyacı yok, açıklamalarından, meşhur ifşalarından(!) anladığımız kadarıyla oksijenle kafa bulacak kapasiteye sahiptir kendisi.

Kılıçdaroğlu "getirin bana o SADAT'ı" :

Kılıçdaroğlu, "SADAT ve benzeri kuruluşlar, onlardan birisi şöyle bir ifade kullanmış: 'Efendim biz bu vatanı Türkiye düşmanlarıyla işbirliği yapanlara sandıkta teslim etmeyiz. Yani "demokrasiye inanmıyoruz, yani kimse sandıkta galip gelirse ben izin verirsem iktidar olabilir" diyor. Senin boyunu görmek isterim ben. Sen bu lafı ediyorsan, arkanda birileri var ona güveniyorsan asla ve asla ona güvenmeyeceksin. Güveneceğin birisi varsa onu da açık söyleyeyim; bu ülkede Kuvayi Milliyeciler var. Bu ülke sahipsiz bir ülke değil. Sizler öyle kalkıp tehditle, şantajla, 'yok efendim sandıktan çıksa da biz sizi iktidar yapmayız.' Ne derlerse desinler, SADAT'ın önüne gittiğimde korkudan içeri kaçtılar. Bizi korkutacaklarını sanıyorlar. Bizim adımız Cumhuriyet Halk Partisi. Biz savaş meydanlarında kurulan bir partiyiz. Biz öyle avukat bürolarında kurulan bir parti değiliz. Bizi tanımıyorlar. Sizin feriştahınız gelse bizi korkutamaz." dedi.
 

Haber-Yorum: Harun Şimşak

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 04 Aralık 2022
İmsak 06:34
Güneş 08:05
Öğle 12:59
İkindi 15:22
Akşam 17:43
Yatsı 19:09
Günün Karikatürü Tümü