Küfür ocağı CHP

CHP'li Belediyelerin mason yapılanmasıyla bilinen Lions Kulubü'ne destek yarışına girdiği belgelerle kanıtlandı.

Siyaset 21.10.2021, 11:13
Küfür ocağı CHP

CHP'li Ataşehir Belediyesi'nin işlettiği tüm Ataevleri'ni Lions Kulübü'ne tahsis ettiği ortaya çıkarken söz konusu anlaşmanın 2011'den bu yana devam ettiği kaydedildi.

Ataşehir Belediyesi'nin aldığı meclis kararında, ''5393 Sayılı Belediye Kanunu'nun 60. Maddesinin 1. Fıkrası gereği; Belediye giderleri arasında 'dar gelirli, yoksul, muhtaç ve kimsesizler ile engellilere yapılacak sosyal hizmet ve yardımlar' sayılmaktadır. 5393 Sayılı Belediye Kanunu'nun 75. maddesinin e fıkrası gereği; Kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları, kamu yararına çalışan dernekler, Bakanlar Kurulunda vergi muafiyeti tanınmış vakıflar ve 7 Haziran 2005 tarihli ve 5362 sayılı Esnaf ve Sanatkarlar Meslek Kuruluşları Kanunu kapsamına giren meslek odaları ile ortak hizmet projeleri gerçekleştirebilir. Diğer dernek ve vakıflar ile gerçekleştirilecek ortak hizmet projeleri için mahallin en büyük mülki idare amirinin izninin alınması gerekir.'' maddesine istinaden, Müdürlüğümüz ve Uluslararası Lions Dernekleri 118 Y Anadolu Yakası Yönetim Çevresi Federasyonu ile ''Belediyemize bağlı olarak faaliyet gösteren, bağışlarla desteklenecek ve halka ücretsiz gıda yardımı, sarf malzemeleri ve tekstil ürünleri sağlayacak bir sosyal market oluşturulmasını amaçlayan sürdürülebilir etki projesi gibi ortak hizmet projeleri yürütülecektir.'' ifadeleri yer aldı.

AKP ve MHP’den ret

Meclis kararının açıklandığı protokolde söz konusu anlaşmaya AK Parti ve MHP'nin ret oyu verdiği fakat CHP'li Meclis Üyelerinin oylarıyla söz konusu anlaşmanın hayata geçtiği belirtildi.

Belediye binasının önünde mason flamas

Protokolde Lions Kulübü'ne tahsis edilen binaya ilişkin detaylar verilirken, bina önünde Türk Bayrağı ile Belediye bayraklarının yanı sıra Lions flamasına da yer verileceği belirtiliyor.

Lions Kulübü'nü duyurma anlaşması

Anlaşmada Belediyenin Lions Kulübüyle ilgili basın toplantılarında Lions Kulübü'nden müspet anlamda söz ederek vakfın bilinirliğini artırması yer aldı.

Lıons Kulübü nedir?

Lions Clubs International veya Lions Kulübü, 1917'de ABD'nin Illinois eyaletine bağlı Chicago kentinde, Melvin Jones tarafından kuruldu. Birçok ülkede faaliyet gösteren Lions Kulübü masonluk faaliyetleri ile tanınıyor.

Yorumlar (0)
29
açık
Namaz Vakti 30 Eylül 2022
İmsak 05:28
Güneş 06:52
Öğle 12:59
İkindi 16:18
Akşam 18:56
Yatsı 20:15
Günün Karikatürü Tümü