Meclis'te yine rezalet! Bu sefer kadın vekiller birbirine girdi

Halkın pek çok sorunu varken ve meclisin çözüm yeri olması gerekirken vekiller meclisi ring alanına çevirdi. Bu seferde kadınlar kavga etti, erkekler ayırdı.

Siyaset 17.12.2021, 11:00
Meclis'te yine rezalet! Bu sefer kadın vekiller birbirine girdi

2022 yılı merkezi yönetim bütçe kanun teklifinin maddeleri görüşüldüğü Meclis Genel Kurulu, bu kez kadın milletvekillerinin kavgasına sahne oldu. Birbirlerinin üzerine yürüyen kadın milletvekillerini, araya giren erkek milletvekilleri ayırdı.

Bütçe görüşmelerinin 11. gününde söz alan AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu, 10 dakikalık konuşmasının büyük bölümünde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'li milletvekilleri ve CHP'yi hedef aldı.

Ayvazoğlu'nun ağır sözleri üzerine CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, salondaki tüm CHP milletvekilleri için 2'şer dakika sataşmadan söz istedi.

Meclis Başkanvekili Haydar Akar da bu talebi olumlu karşılayınca iktidar ve muhalefet vekilleri arasında gerginlik yaşandı. Haydar Akar, oturuma ara verdiği sırada önce MHP ve CHP arasında tartışmalar yaşandı.

Bu sırada AK Parti Trabzon Milletvekili Ayvazoğlu ile İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı CHP sıralarındaki Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca'nın üzerine yürüdü.

AK Parti ve CHP'li kadın vekiller arasında yaşanan kavga ve arbedeyi araya giren erkek milletvekilleri ayırdı. Oturumun tekrar açılması ardından Başkanvekili Akar, yoğun bütçe maratonunun son günlerinde milletvekillerinin konuşmalarına özen göstermesini istedi.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 28 Kasım 2022
İmsak 06:29
Güneş 07:59
Öğle 12:57
İkindi 15:23
Akşam 17:45
Yatsı 19:10
Günün Karikatürü Tümü