Miçotakis yine Türkiye'ye saldırdı

Dünya Ekonomik Forumu'na katılan Miçotakis'in Türkiye'ye saldırmaya devam ediyor. Yunan siyasetçi, 'Türkiye tavrını değiştirene kadar mücadelesini sürdüreceği' ifadelerini kullanarak Türkiye'yi tehdit etti.

Siyaset 25.05.2022, 21:06 22.06.2022, 12:40
Miçotakis yine Türkiye'ye saldırdı

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Türkiye'ye saldırmaya devam ediyor.

Miçotakis, ABD Kongresi'nde yaptığı konuşmada, Türkiye'yi şikayet etmiş, F-16 satışlarının yapılmamasını istemişti.

Son olarak Davos'ta düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu'na katılan Miçotakis, burada da kışkırıcı tavrını sürdürdü.

Miçotakis, "Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yunanistan'ın egemenliğini ve egemenlik haklarımızı savunmayacağımı ya da Türkiye'nin revizyonist bir güç gibi davrandığını uluslararası kitleye duyurmayacağımı düşünüyorsa, yanılıyor demektir." ifadesini kullandı.

Diyalog çağrılarını reddeden tarafın kendileri olmadığını öne süren ve gerilimin kaynağının Ankara olduğunu savunan Miçotakis, "Türkiye ile komşuyuz, her zaman konuşmamız gerekiyor." dedi.

Türkiye'ye tehdit

Ege'de Türkiye'nin "provokasyon" yaptığı şeklinde asılsız iddialarda bulunan Yunanistan Başbakanı, "Türkiye tavrını değiştirene kadar fırsat buldukça bu konuyu gündeme getireceğim." şeklinde konuşarak Türkiye'yi tehdit etti.

Erdoğan: Benim için Miçotakis diye birisi yok

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Kongresi'nde konuşan Miçotakis'in Türkiye aleyhindeki ifadelerine tepki göstermiş, "Artık benim için Miçotakis diye birisi yok. Kendisiyle bir görüşme yapmayı asla kabul etmiyorum." demişti.

Yorumlar (0)
23
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 30 Haziran 2022
İmsak 03:28
Güneş 05:28
Öğle 13:13
İkindi 17:12
Akşam 20:47
Yatsı 22:38
Günün Karikatürü Tümü