Mirzabeyoğlu’na hala “terör örgütü lideri” diyenleri haysiyete davet ediyoruz!

Salih Mirzabeyoğlu üzerine atılı suçtan beraat etmesine rağmen, inatla “terör örgütü lideri” diyen alçakları haysiyete davet ediyoruz.

Siyaset 11.08.2022, 22:25 12.08.2022, 11:44
Mirzabeyoğlu’na hala “terör örgütü lideri” diyenleri haysiyete davet ediyoruz!

Zafer Partisi Genel Başkan Yardımcısı Lütfü Şehsuvaroğlu’nun, 2012-2013 yıllarında mütefekkir Salih Mirzabeyoğlu’nun serbest bırakılması için yapılan kampanyaya destek vermesi küçük siyasî hesaplar için gündem edildi.

Darkwebhaber isimli sosyal medya hesabı bu haberi, “Zafer Partisi Genel Başkan Yardımcısı Lütfü Şehsuvaroğlu’nun, İBDA-C terör örgütü lideri Salih Mirzabeyoğlu’nun serbest bırakılması için yapılan kampanyaya destek verdiği ortaya çıktı.” şeklinde verdi.

Mütefekkir Salih Mirzabeyoğlu, ilkokul öğrencisi çocuğunu okuldan almak için beklerken, Aralık 1998'de gözaltına alındı ve bu gözaltı işlemi, 28 Şubat medyasından beklediği gibi "İBDA-C'nin efsanevi lideri yakalandı" şeklinde yansıtıldı. Ailesi ve çocuklarıyla beraber kaldığı ev ise "örgüt evi" olarak lanse edildi. 2002’de idam cezası verildi ve sonra cezası ağırlaştırılmış müebbet hapse çevrildi. DGM’de yargılanırken de 28 Şubat’ın aşağılık medyasında çıkan haberler “delil” olarak gösterildi ve 17 sene boyunca hapis ve işkenceye tâbi tutuldu.

2014 yılında İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından iade-i muhakeme talebinin kabulü neticesinde tahliyesine karar verildi. 2016 yılında ise üzerine atılı suçlardan beraat etti.

Buna rağmen hâlâ inatla “İbda-c terör örgütü lideri” iftirasına devam etmek, apaçık tabirle haysiyetsizliktir. Ayrıca açık bir suçtur. Bu hususta gerekli hukukî işlemler mutlaka yapılacaktır.

Hülasa; 2012-2013 yıllarında Lütfi Şehsuvaroğlu’nun, Mütefekkir Salih Mirzabeyoğlu’na yapılan hukuksuzlukları dile getirme cesaretini takdir ediyor, o yıllarda ve bu yıllarda iftiralarına devam eden alçakları da haysiyete davet ediyoruz.

Şahsuvaroğlu daha önce Türklük mevzuunda da haysiyetli bir duruş sergilemiş ve Beyaz TV'de Sağduyu programında "Türk kavramının bir kavimle alakası yok herkes yanlış söylüyor. Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu düzgün söylüyordu, biz onunla hayli konuştuk. Bu benim 20 yıldır anlattığım mesele, kitabım da o konuyu anlatır. Türk kavramı bin yıldır neyse yani eşittir İslam demektir. Yani İsmet Özel'in dediği gibi Allah'ın kılıcına Türk denir. Türk bir kavmin adı değildir. Özbek olabilirsin, Tatar olabilirsin yani Türk dediğin, yani Yörük Türk mü ki?" ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak: Baran Haber
Yorumlar (0)
23
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 02 Ekim 2022
İmsak 05:30
Güneş 06:54
Öğle 12:59
İkindi 16:15
Akşam 18:53
Yatsı 20:12
Günün Karikatürü Tümü