Numan Kurtulmuş: Seçim bir miktar öne alınabilir

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, “Şu anda seçimin tarihi Haziran 2023. Belli zorunluluklar ortaya çıkarsa bir miktar öne alınması mümkün olabilir. Ama böyle bir konu henüz gündemimizde değil.” dedi.

Siyaset 31.12.2022, 20:03
Numan Kurtulmuş: Seçim bir miktar öne alınabilir

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, seçim tarihleriyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Yeni Şafak gazetesine konuşan Kurtulmuş, seçim tarihinin şu an için haziran ayı olarak belirlendiğini, ancak 'belli zorlukların' ortaya çıkması halinde seçim tarihinin öne alınabileceğinin sinyalini verdi.

Kurtulmuş,“Şu anda seçimin tarihi Haziran 2023. Belli zorunluluklar ortaya çıkarsa bir miktar öne alınması mümkün olabilir. Ama böyle bir konu henüz gündemimizde değil.” dedi.

AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş ayrıca AK Parti'nin 2023 seçimlerinde aday listesini belirlemedeki stratejini değerlendirdi.

Kurtulmuş “Geçtiğimiz seçimler öncesinde ‘Artık Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafının arkasına gizlenerek siyaset yapma devri geride kalmıştır’ dedim. Erdoğan bir dünya lideridir. Her arkadaşımızın Tayyip Erdoğan’ın davasını anlayacak, ona güç verecek bir performansının olması lazım. Aday tespit sürecinde kilit kavramın ‘itibar’ sözcüğü olduğu kanaatindeyim. Halkımızın ‘Bu insan, bu kadın, bu adam düzgün adamdır, doğru adamdır, benim derdimi taşıyacak insandır’ diyebileceği itibarlı yani ‘muteber’ isimler üzerinden aday tespitlerimizi yapacağız." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 27 Ocak 2023
İmsak 06:45
Güneş 08:13
Öğle 13:22
İkindi 15:57
Akşam 18:21
Yatsı 19:43
Günün Karikatürü Tümü