Prens Selman, Türkiye’ye geliyor

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, enerji ve dış ticaret konularını görüşmek üzere aralarında Türkiye’nin bulunduğu bölge ülkelerini ziyaret edecek.

Siyaset 24.05.2022, 10:26
Prens Selman, Türkiye’ye geliyor

Bloomberg dün Erdoğan’ın veliaht prensi Türkiye’ye davet ettiğini yazmıştı. Reuters’ın haberine göre veliaht prens Türkiye’ye geliyor.

Ülkenin fiili yöneticisi olan Muhammed bin Selman’ın ziyaret planları hakkında bilgi sahibi dört kaynağın verdiği bilgiye göre ziyaretlerde bölgesel konular ele alınacak ve enerji ile ticaret alanında anlaşmalar imzalanacak.

Reuters’a konuşan üst düzey bir Türk yetkili, “Görüşülecek konular arasında ticaret, bölgedeki gelişmeler, muhtemel (döviz) swap anlaşması ve yatırım ile enerji projeleri bulunuyor” dedi.

Ziyaret programında yer alan diğer ülkeler arasında Kıbrıs Cumhuriyeti, Yunanistan, Ürdün ve Mısır bulunuyor.

Kaynakların verdiği bilgiye göre veliaht prensin ziyaret takvimi henüz net olarak belirlenmedi. İki kaynak ziyaretlerin haziran başında başlayabileceğini söyledi.

Ziyaretler, gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın İstanbul’daki Suudi Arabistan konsolosluğunda devlet yetkilileri tarafından öldürülmesinin ardından Muhammed bin Selman’ın bölge ülkelerine yaptığı ilk ziyaret olacak.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 31 Ocak 2023
İmsak 06:42
Güneş 08:09
Öğle 13:22
İkindi 16:01
Akşam 18:26
Yatsı 19:48
Günün Karikatürü Tümü