Reddedilmek Yahudi’nin zoruna gitti!

Asparagas haberleriyle meşhur gazeteci Nevşin Mengü, İsrail’in Türkiye’ye yangınların söndürülmesi için yardım teklif ettiğini ve Türk yetkililerin yardım çağrısını cevapsız bıraktığını iddia etti. Sosyal medyada İsrail’in “yardım talebi”nin cevapsız bırakıldığı iddiası üzerine haberler artmaya başlayınca İsrail Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Lior Hait bir açıklama yapmak zorunda kaldı.

Siyaset 02.08.2021, 16:42 02.08.2021, 16:14
Reddedilmek Yahudi’nin zoruna gitti!

İsrail Dışişleri Bakanlığı, Türkiye'nin pek çok ilinde çıkan yangınlarda hayatını kaybedenler için taziye mesajı yayımladı. Yapılan yazılı açıklamada, "Türkiye'deki orman yangınlarının neden olduğu felaketin ardından yaralıların bir an önce iyileşmesi için dua ediyor ve hayatını kaybedenlerin ailelerine taziyelerini gönderiyor." ifadesine yer verildi.

Asparagas haberleriyle meşhur gazeteci Nevşin Mengü, bu açıklamaların ardından İsrail’in Türkiye’ye yangınların söndürülmesi için yardım teklif ettiğini ve Türk yetkililerin yardım çağrısını cevapsız bıraktığını iddia etti. Sosyal medyada İsrail’in “yardım talebi”nin cevapsız bırakıldığı iddiası üzerine haberler artmaya başlayınca İsrail Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Lior Hait, “Yardım teklifinde bulunmadık, zaruri olması halinde yardım teklifinde bulunabileceğimizi söyledik.” açıklamasını yaptı.

Dün akşam bir kesim tarafından Batı'dan yardım dilenilirken, yapılan bu hareketin dışarıda nasıl bir intibaya sebep olduğunun yorumunu bu haber üzerinden sizlere bırakalım.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 08 Şubat 2023
İmsak 06:35
Güneş 08:01
Öğle 13:23
İkindi 16:09
Akşam 18:36
Yatsı 19:56
Günün Karikatürü Tümü