Resul Tosun: Laiklik anayasadan çıkarılmalıdır

Star yazarı Resul Tosun, köşe yazısında laikliğin istismar edildiğini söyleyerek anayasadan çıkarılma talebinde bulundu.

Siyaset 13.09.2021, 18:30
Resul Tosun: Laiklik anayasadan çıkarılmalıdır

Geçmiş dönemlerde AK Parti milletvekilliği yapan Star yazarı Resul Tosun, köşe yazısında dikkat çeken söylemlerde bulundu. Anayasada değiştirilmesi dahi teklif edilemez ibaresini yok sayan Tosun, laikliğin anayasadan çıkarılmasını teklif etti.

Resul Tosun, söz konusu yazısında şunları ifade etti:

“İstanbul ve Ankara'da olduğu gibi muhafazakâr tabanın oyunu almaya uygun adaylarla seçime giren CHP'nin zihniyeti değişmemiştir. Ne İstanbul'da ne Ankara da ne de başka bir yerde. Her münasebette sözcüleri laikliği bahane ederek İslam dininin toplumda ve devlette etkili olmasından veya görünmesinden rahatsız olmaktadırlar. En son Devlet Bahçeli Bey bu zihniyete karşı çok sert bir cevap verdi.

90 senedir dindarlara hayatı zehir etmeye çalışanların ve toplumu İslam'dan uzaklaştırmaya çalışanların tek gerekçeleri laiklik. İşte tam da bu sebeple istismarı önlemek için laiklik ilkesi tüm çağdaş ülkelerde olduğu gibi ya anayasadan çıkarılmalı ya da istismarı engelleyecek netlikte tarif edilerek yer almalıdır. Yoksa bu zihniyetin, ellerine geçen ilk fırsatta 28 Şubat benzeri uygulamalara teşebbüs etmekten ve toplumu germekten çekinmeyeceği anlaşılmaktadır. Demedi demeyin!”

Yorumlar (0)
23
açık
Namaz Vakti 27 Eylül 2022
İmsak 05:24
Güneş 06:49
Öğle 13:00
İkindi 16:21
Akşam 19:01
Yatsı 20:21
Günün Karikatürü Tümü