Resul Tosun: Laiklik anayasadan çıkarılmalıdır

Star yazarı Resul Tosun, köşe yazısında laikliğin istismar edildiğini söyleyerek anayasadan çıkarılma talebinde bulundu.

Siyaset 13.09.2021, 18:30
Resul Tosun: Laiklik anayasadan çıkarılmalıdır

Geçmiş dönemlerde AK Parti milletvekilliği yapan Star yazarı Resul Tosun, köşe yazısında dikkat çeken söylemlerde bulundu. Anayasada değiştirilmesi dahi teklif edilemez ibaresini yok sayan Tosun, laikliğin anayasadan çıkarılmasını teklif etti.

Resul Tosun, söz konusu yazısında şunları ifade etti:

“İstanbul ve Ankara'da olduğu gibi muhafazakâr tabanın oyunu almaya uygun adaylarla seçime giren CHP'nin zihniyeti değişmemiştir. Ne İstanbul'da ne Ankara da ne de başka bir yerde. Her münasebette sözcüleri laikliği bahane ederek İslam dininin toplumda ve devlette etkili olmasından veya görünmesinden rahatsız olmaktadırlar. En son Devlet Bahçeli Bey bu zihniyete karşı çok sert bir cevap verdi.

90 senedir dindarlara hayatı zehir etmeye çalışanların ve toplumu İslam'dan uzaklaştırmaya çalışanların tek gerekçeleri laiklik. İşte tam da bu sebeple istismarı önlemek için laiklik ilkesi tüm çağdaş ülkelerde olduğu gibi ya anayasadan çıkarılmalı ya da istismarı engelleyecek netlikte tarif edilerek yer almalıdır. Yoksa bu zihniyetin, ellerine geçen ilk fırsatta 28 Şubat benzeri uygulamalara teşebbüs etmekten ve toplumu germekten çekinmeyeceği anlaşılmaktadır. Demedi demeyin!”

Yorumlar (0)
11
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 09 Aralık 2021
İmsak 06:38
Güneş 08:10
Öğle 13:01
İkindi 15:22
Akşam 17:43
Yatsı 19:09
Günün Karikatürü Tümü