Rus heyet, sadık köle Esad’ı ziyaret etti

Suriye Özel Temsilcisi Aleksandr Lavrentyev ve Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Verşinin, Suriye’nin diktatörü Esad’ı makamında ziyaret etti.

Siyaset 17.10.2021, 22:00
Rus heyet, sadık köle Esad’ı ziyaret etti

Suriye resmi haber ajansı SANA'da yer alan habere göre Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, başkent Şam’da Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Suriye Özel Temsilcisi Aleksandr Lavrentyev ve Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Verşinin’i kabul etti.

Habere göre görüşmede, Rusya ve Suriye arasında terörle mücadele, ekonomik ve ticari düzeylerde işbirliğine odaklanıldı, ayrıca Suriye’de, bölgede ve dünyadaki son gelişmelere değinildi.

Haberde, “Lavrentyev ve Verşinin, bu ziyaretin Devlet Başkanı Putin'in işbirliğini güçlendirme ve Suriye ile her alanda ve her düzeyde çalışmayı genişletme talimatlarına uygun olarak gerçekleştirildiğini vurgulayarak, Rusya Federasyonu'nun terörizmden etkilenen altyapının yeniden inşasına katkıda bulunmaya sürekli olarak hazır olduğunu yineledi” ifadelerine yer verildi.

Ajansın bildirdiği üzere ‘Esad, başta ABD'nin Afganistan'dan çekilmesi olmak üzere bu olayların ve değişikliklerin, ABD ve müttefiklerinin rolünün zayıfladığını gösterdiğini, bunun da bölge ülkelerinin ve komşularının barışın ve güvenliğinin güçlendirilmesi amacıyla çalışma yapması gerektirdiğini kaydetti’.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 03 Şubat 2023
İmsak 06:39
Güneş 08:06
Öğle 13:23
İkindi 16:04
Akşam 18:29
Yatsı 19:51
Günün Karikatürü Tümü