Saadet Partisi: Erbakan yaşasaydı bizden önce CHP ittifakına girerdi

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kaya CHP ile Milli Görüş'ün 74 ittifakını hatırlatarak, Necmettin Erbakan'ın da hayatta olsa CHP ile ittifak kuracağını söyledi.

Siyaset 12.03.2022, 22:09
Saadet Partisi: Erbakan yaşasaydı bizden önce CHP ittifakına girerdi

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kaya, ‘’Bugün Erbakan Hocamız hayatta olsaydı CHP ile ittifak ya da seçim iş birliği konusunda bizim kadar geç kalmazdı’’ dedi.

Youtube üzerinden yayınlanan Fatih Atik'in sunduğu Ankara Masası programına konuk olan Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kaya, şunları söyledi:

CHP ile Milli Görüş hareketi tarihte ilk kez iş birliği yapmıyor. 1974'de Milli Selamet Partisi, CHP ile koalisyon kurdu. Kıbrıs Barış Harekatı gibi önemli bir konuda birlikte karar aldı.

Sağ sol ayrışması döneminde Milli Görüş hareketi ile CHP ülkeyi yönetti. CHP'ye yöneltilen en büyük eleştiri nedir? Tek parti dönemindeki uygulamaları ve bunun neticesinde dindar kesimlerin gördüğü zararlar.

1973-74'te Erbakan Hoca CHP'nin tek parti dönemindeki uygulamalarını bilmiyor muydu? Şimdi bize yönelik, ‘CHP ile birlikte olup Erbakan Hocanın kemiklerini sızlatıyorsunuz' diyenleri insafa davet ediyorum.”

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 08 Şubat 2023
İmsak 06:35
Güneş 08:01
Öğle 13:23
İkindi 16:09
Akşam 18:36
Yatsı 19:56
Günün Karikatürü Tümü