Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın istifası istendi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın aşının tercihe bırakılamayacağı konusundaki açıklamaları sonrası vatandaşlar sosyal medyada bakanın istifasını istedi.

Siyaset 12.08.2021, 14:52 12.08.2021, 17:56
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın istifası istendi

Vatandaşlar sosyal medyada, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın aşının tercihe bırakılamayacağını ifade etmesi sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Aşının şantaj, baskı veya politika dikta aracı olarak kullanılması yanlıştır” sözlerini hatırlattı ve Koca’nın istifasını istedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Bilim Kurulu Toplantısı sonrası yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı:

-Aşı programımız bugüne kadar bir teşvik ve tercih konusuydu oysa artık eğitim ve iş hayatının devamı gayesiyle her bir vatandaşımız için tercihe bırakılamayacak bir toplumsal ödevdir.

-Eğitim ve iş hayatının sekteye uğramaması için aşı olmazsa olmaz kural haline gelmeli, aşı olmayanlar ise düzenli olarak PCR test sonuçlarının negatif olduğunu göstermelidir.

-Özellikle öğrenci velileri ya aşılarını tamamlayacaklar ya da hastalık taşımadıklarını düzenli olarak kontrol ettirmek zorunda olacaklar. Bunun detaylarını ilan edeceğiz.

-Toplumsal bağışıklığı elde etmiş değiliz. En az iki doz aşı olmadan bağışıklık elde edilemiyor. En az iki doz aşı olmamış kimse kendisini aşı olmuş zannetmemeli.

-(Türkiye’nin 30 milyon kişi üzerinde yaptığı inceleme) En yüksek koruma seviyesi üç doz inaktif aşısı olanlarda. Buna en yakını ise iki doz inaktif olup üçüncü dozu mRNA aşısı olanlarda. Bu veriler dünya kamuoyu tarafından ilk defa öğrenilecek. Belki de ülkelerin aşı politikalarının değiştirecek.

Yorumlar (3)
Yasin 4 ay önce
Küresel çetenin kuklası derhal istifa etmeli.
Adsız 4 ay önce
İsabet olurdu dünyada sürece en kötü yöneten sağlık bakanlarından bir tanesi Fahrettin koca.
Mehmet al 4 ay önce
Aşıdan daha zararlı bunlar
12
açık
Namaz Vakti 01 Aralık 2021
İmsak 06:32
Güneş 08:02
Öğle 12:58
İkindi 15:22
Akşam 17:44
Yatsı 19:09
Günün Karikatürü Tümü