SETA’da peş peşe istifalar

Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı'ndan (SETA) art arda istifa haberleri geldi.

Siyaset 24.06.2021, 00:02 27.06.2021, 19:39
SETA’da peş peşe istifalar

SETA Toplum ve Medya Araştırmaları Direktörü İsmail Çağlar, bazı arkadaşlarının işten çıkarılmasını yanlış bulduğundan istifa ettiğini belirtti:

- Yaklaşık 8 yıl süren SETA hikayesini bitirme kararı aldım. Bazı arkadaşlarımız işten çıkartıldı. İşten çıkarılmaları yanlış bulduğum için ayrıldım. Cumhurbaşkanımızın liderliğindeki Büyük Türkiye mücadelesine farklı kulvarlarda elimden geldiğince katkı vermeye devam edeceğim.

- Eski çalışma arkadaşlarıma başarılar dilerim. Onların da mücadeleden taviz vermeyeceklerine eminim. Hepimiz hakkında hayırlı olur inşallah.

Enes Bayraklı, Hasan Basri Yalçın, Veysel Kurt ve Yusuf Özkır ise SETA'dan ayrılma sebeplerini açıklamazken Twitter'den şu ifadelerle istifalarını duyurdu

SETA Avrupa Araştırmaları Direktörü Enes Bayraklı:

- 7 yıldır içinde bulunduğum SETA vakfından ayrılma kararı aldım. Cumhurbaşkanımız liderliğinde verilen güçlü ve bağımsız Türkiye mücadelesine elimden gelen katkıyı başka mecralarda vermeye devam edeceğim.

SETA Strateji Araştırmaları Direktörü Hasan Basri Yalçın:

- Yaklaşık beş yıldır görev yaptığım SETA’dan ayrıldım. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, elimden geldiğince ve dilim döndüğünce, Büyük Türkiye vizyonunu farklı mecralarda anlatmaya devam edeceğim.

SETA Strateji Araştırmacısı Veysel Kurt:

- Zorunlu ve kişisel bir açıklama: 7 yılı aşkın bir süredir -zor zamanlarda- çalıştığım SETA’dan ayrılma kararı aldım.

- Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde Türkiye’nin güçlü bir ülke olma yolunda bir akademisyen olarak bildiğimi söylemeye ve elimden geleni yapmaya devam edeceğim.

- Kurumda kalan arkadaşlarımın da aynı özveri ile çalışmaya devam edeceklerine inanıyorum, kendilerine başarılar dilerim.

SETA bünyesinde yayınlanan Kriter Dergisi Yayın Koordinatörü Yusuf Özkır:

- SETA Vakfı'nda ve Kriter Dergisinde 6 yıldır devam eden görevim sona ermiş bulunuyor.

Bu süreçte çeşitli vesilelerle temasta olduğumuz Kriter okuyucularına, yazarlarına ve çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

- Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Büyük Türkiye ideali çerçevesinde yola devam inşallah

Yorumlar (0)
34
açık
Namaz Vakti 01 Ağustos 2021
İmsak 04:05
Güneş 05:51
Öğle 13:16
İkindi 17:10
Akşam 20:30
Yatsı 22:08
Günün Karikatürü Tümü