Sınıra mayın döşemeye giden faşist Özdağ'ın Hatay'a girişine izin verilmedi

Türkiye’de mülteci nefretini yayarak toplumu provoke eden ve Avrupa'nın göbeğinde mülteci katliamı yapan polislerden hiçbir farkı olmayan ırkçı faşist Ümit Özdağ, "Sınıra mayın döşeyeceğiz" diyerek Suriye sınırındaki Hatay'ın Reyhanlı ilçesine hareket etti. Özdağ'ın konvoyu, Hatay'ın girişinde durduruldu.

Siyaset 27.06.2022, 12:31 27.06.2022, 12:46
Sınıra mayın döşemeye giden faşist Özdağ'ın Hatay'a girişine izin verilmedi

Türkiye’de mülteci nefreti yayan ve sürekli provokasyon yapan ırkçı faşist Ümit Özdağ, "Sınıra mayın döşeyeceğiz" diyerek Suriye sınırındaki Hatay'ın Reyhanlı ilçesine hareket etti. Özdağ'ın konvoyu, Hatay'ın girişinde durduruldu.

Jandarma tarafından yolu kesilen provokatöre valilik kararıyla şehre girişinin uygun olmadığı bildirildi.

Özdağ, burada da rahat durmadı, hadiseyi provoke ederek, bölgede partililerle bekleyeceklerini, Hatay'a girmeden dönmeyeceklerini kaydetti. Ardından pişkin pişkin "Hatay sınırına mayın döşeyeceğiz" açıklaması sebebiyle kente alınmadığını dile getirdi.

Özdağ, orada da provokasyonu sürdürdü. “İçeride 700 bin Suriyeli var, bunların içinde IŞİD teröristleri var, El Kaideci var. ve 700 bin Suriyelinin olduğu bir kente beni almıyorsunuz” dedi ve yaptığı canlı yayında, Türkiye’yi buraya davet ediyorum diyerek çağrıda bulundu.

Apaçık provokasyon yapan bu faşistin hala milletvekilliği düşürülmüyor ve mülteci nefreti yayarak onlarca mültecinin katledilmesine rağmen bu provokatör için herhangi bir işlem yapılmıyor.

Yorumlar (0)
23
açık
Namaz Vakti 18 Ağustos 2022
İmsak 04:34
Güneş 06:09
Öğle 13:13
İkindi 17:01
Akşam 20:07
Yatsı 21:36
Günün Karikatürü Tümü