Sosyalist liseliler İslam’ın geliyor olmasından rahatsız!

Kemalist rejimden arınmaya çalışan Türkiye’den oldukça rahatsız olan Sosyalist liseliler, “Öğrenciler kızlı-erkekli yürüyemez oldu. Çağdışı zorunlu din dersleri sayesinde laik ve bilimsel eğitim tasfiye edildi.” dedi.

Siyaset 21.01.2022, 16:18 21.01.2022, 16:29
Sosyalist liseliler İslam’ın geliyor olmasından rahatsız!

2021-2022 eğitim öğretim döneminin ilk yarıyılı sona erdi. Sosyalist Liseliler ise okullarda İslam’ın hâkim olmasından rahatsız olmuş olacaklar ki, Milli Eğitim Bakanlığı'na karne ve takdir belgesi verdi.

Kemalist rejimden arınmaya çalışan ve kabuğunu kıran Türkiye’den oldukça rahatsız olan ve gençleri İslami bir eğitim modelinin olmaması için birlik olmaya davet eden Sosyalist liseliler, “Okullarımızdaki gerici öğretmen ve idareciler sayesinde öğrenciler kızlı-erkekli yürüyemez oldu. Çağdışı zorunlu din dersleri sayesinde laik ve bilimsel eğitim tasfiye edildi.” dedi.

Sosyalist liselilerin yayınladığı açıklama ise şu şekilde:

2021-2022 eğitim ve öğretim yılı, eski MEB bakanı Ziya Selçuk’un istifası sonrasında onun yardımcısı konumunda olan Mahmut Özer’in yeni MEB bakanı olarak göreve gelmesiyle başladı. Mahmut Özer, gerek eğitimdeki gerici dönüşüm ve söylemleriyle gerek ise piyasacı bir eğitim anlayışıyla eski bakanı aratmadı.

Gerici vakıf ve derneklerle imzalanan anlaşmalar, diyanetle yapılan işbirliği, tacizci idareciler ve gerici öğretmenler, seçmeli adı altında dayatılan zorunlu din dersleri her yıl olduğu gibi bu yıl da kendini gösterdi.

Taciz ve istismar haberleriyle gündeme gelen okullarımızda laikliğin ve bilimin esamisi okunmazken diyanet; din dersinin seçilmesi için vaaz verir oldu.

Çağdışı ve bilimsellikten uzak bilgilerle şekillenen müfredatlar sayesinde laik ve bilimsel eğitim tasfiye edilmiş oldu.

Gericilerle yapılan anlaşmalar yetmezmiş gibi okullarımızdaki gerici öğretmen ve idareciler sayesinde öğrenciler; kızlı-erkekli yürüyemez oldu.

Gelenin gideni aratmadığı 1. dönemde gericilik ve piyasacılık tavan yapmış oldu.

AKP iktidarıyla birlikte palazlanan gericilik ve piyasacılık her geçen gün eğitim sistemine yamalanmaya devam ediyor. Eğitimin niteliksizleştirilmesi ve iktidarın gençliği kapsama hamleleri boş değildir.

Yıllardır kindar ve dindar bir nesil yaratma hayaliyle gençliği çeşitli araçlarla kapsamaya çalışan AKP, en büyük hamlesini eğitim sistemi üzerinden gerçekleştirmeye çalışmaktadır.

Bu doğrultuda MEB ve AKP işbirliğiyle yapılan dönüşümler eğitimi çökertmiştir.

AKP iktidarında Milli Eğitim Bakanlığı’nın notu liseli gençlik açısından nettir: MEB sınıfta kalmıştır!

Bu saltanat, bu düzen sömürüyle sürüp gittiği sürece de sınıfta kalmaya mahkumdur.

Yaşanılabilir bir ülke, bilimsel, eşit ve parasız eğitim için gerici ve piyasacı eğitim saltanatı yıkılmalıdır.

Bütün liseli sıra arkadaşlarımıza çağrımızdır!

Sen de Sosyalist Liseliler’e katıl, sosyalizm mücadelesine güç ver!

Paranın saltanatını ve yobazın karanlığını hep beraber yıkalım!”

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 01 Şubat 2023
İmsak 06:41
Güneş 08:08
Öğle 13:23
İkindi 16:02
Akşam 18:27
Yatsı 19:49
Günün Karikatürü Tümü