Tel Rıfat, Münbiç ve Ayn el-Arab temizlenecek!

Siyaset 23.11.2022, 12:51 23.11.2022, 12:56
Tel Rıfat, Münbiç ve Ayn el-Arab temizlenecek!

AK Parti TBMM Grup Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hava harekâtlarımızı kesintisiz sürdürürken bizim için en uygun olan vakitte karadan da teröristlerin tepesine bineceğiz. Teröristlerin içine saklanarak kendilerini güvende hissettikleri o beton tünellerin mezarları haline geleceği gün yakındır.” dedi.

Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar:

İstiklal Caddesi'ne bombayı koyan terörist ve ona yardımcı olanlar yakalanarak adalete teslim edilmiştir.

Dökülen masum kanların hesabı misliyle sorulacaktır. İstanbul'daki eylemi timsah gözyaşlarıyla kınayanların gerçek yüzleri, başlattığımız operasyona verdikleri tepkiyle ortaya çıkmıştır.

En tepeden en aşağıya kadar bu eyleme karışan kim varsa nerede olursa olsun mutlaka bulunacak dökülen masum kanlar misliyle sorulacak cezası kesilecektir.

Suriye sınırlarıyla ilgili ahitlerimize sadık kaldık. Karşımızdakiler anlaşmanın gereğini yerine getiremiyorsa başımızın çaresine bakma hakkımız doğmuştur.

Suriye'de kontrolleri altındaki bölgelerden ülkemize herhangi bir tehdit gelmeyeceği güvencesi veren güçlerin sözlerini tutamadıkları anlaşılmıştır.

Çözüm sürecinin ardından desteğini kaybeden terör örgütü tüm dikkatini Suriye üzerinde yoğunlaştırdı.

Bölücü terör örgütü ülke içinde eylem yapma kabiliyetini kaybettikçe sınır ötesi saldırılarına ağırlık vermektedir.

Bazı gafiller, Türkiye'nin sınırlarının güvenliği için yaptığı harekatları kavrayamamış olsa da milletimiz her şeyin farkında.

Suriye'den ülkemize son 7 yılda 764 havan, roket ve füze saldırısı yapıldı. Bu saldırılarda 32 vatandaşımız hayatını kaybetti. 261 kişi yaralandı.

(PENÇE-KILIÇ HAREKATI) Bu beyanımızın da gerisinde çok somut gerekçeler, haklı sebepler, inkarı mümkün olmayan hakikatler var.

YPG'nin PKK'nın kendisi olduğu ortaya çıktı, artık hiç kimse bu yalanlarla karşımıza gelmesin.

Uçaklarla, toplarla, SİHA'larla yaptığımız operasyonlar sadece başlangıçtır. Güney sınırlarımızın tamamını ülkemiz topraklarına saldırı imkânı bırakmayacak şekilde bir güvenlik şeridiyle kapatma kararlılığımız her zamankinden daha güçlüdür.

Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, tehditleri sınırlarımız ötesinde karşılama ve yok etme stratejimizi hayata geçirmek için gereken faaliyetleri yürütüyor.

Tel Rıfat, Münbiç ve Ayn el-Arab temizlenecek!

Hava harekâtlarımızı kesintisiz sürdürürken bizim için en uygun olan vakitte karadan da teröristlerin tepesine bineceğiz. Teröristlerin içine saklanarak kendilerini güvende hissettikleri o beton tünellerin mezarları haline geleceği gün yakındır.

Bunlar ülkemizin güven ve istikrar içinde hedeflerine yürümesinden rahatsızla.

Bizim tek derdimiz, kendi vatandaşlarımızın ve yanı başımızdaki tüm kardeşlerimizin güvenli ve huzurlu geleceğini inşa etmektir.

Bizim de kendimize göre planlarımız var. Türkiye'nin ve milletimizin menfaatleri neyi gerektiriyorsa onu yapacağız. Son dönemdeki hadiseleri de bu çerçevede görüyoruz.

Deprem hâdisesine dair

Tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Vahim bir yıkımla karşılaşmadık, gereken çalışma yürütülüyor.

Gölyaka depremi, bu gerçeğin yakınımızda olduğunu gösterdi.

Yusufelili kardeşlerimize yaptıkları fedakarlık için şahsım ve milletim adına teşekkür ediyorum. Modern bir Yusufeli inşa ederek kardeşlerimize şükranlarımızı ifade etmeye çalıştık.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 26 Kasım 2022
İmsak 06:27
Güneş 07:57
Öğle 12:56
İkindi 15:23
Akşam 17:46
Yatsı 19:10
Günün Karikatürü Tümü