“Türk Demokrasi Projesi”: Hedef UCM ve Kürt Devleti

İnsan haklarına yönelik olarak işlenen suçlar aynı zamanda uluslararası suçlar kapsamına giriyor ve bu davalara da Roma’daki BM’ye bağlı Uluslararası Ceza Mahkemesi bakıyor. Buradan bakınca Türk Demokrasi Projesi isimli örgütlenmenin nihai hedefinin ne olduğu da ortaya çıkıyor.

Siyaset 24.06.2021, 11:01 24.06.2021, 11:09
“Türk Demokrasi Projesi”: Hedef UCM ve Kürt Devleti

Washington merkezli, Türkiye'nin son zamanlarda demokrasiden otoriterliğe dönüştüğünü iddia eden ve buna tepki gösterdiğini söyleyen Amerikalı siyasetçi, bürokrat ve servis elemanı FETÖ’cüler tarafından, Türk Demokrasi Projesi adı altında uluslararası bir politika örgütü kuruldu.

Örgütün web sitesinin anasayfasında bizleri şöyle bir mesaj karşılıyor:

“ Son yıllarda, Türkiye’nin iç politikası giderek demokratik olmaktan çıkarken, saldırgan dış politikası bölgede tehlikeli bir istikrarsızlığa katkıda bulunuyor. Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Türkiye, dünyanın iki numaralı gazeteci hapishanesi, İslamcı aşırılık için bir sığınak, Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Akdeniz bölgelerinde bir tehdit unsuru haline geldi.”

İddiaları

Türkiye’nin dünyada en çok tutuklu gazeteci sıralamasında ikinci olduğu, KHK ile görevden alınan 130 binden fazla kişi olduğu ve 590 binden fazla kişinin haksız yere suçlandığı iddiaları ön plana çıkartılıyor.

Türk Demokrasi Projesi’nin ana fikri, Türkiye’deki Erdoğan iktidarının insan haklarına yönelik suçlar işlediği iddiası çerçevesinde şekilleniyor. Türkiye’de işlendiği iddia edilen insan haklarına yönelik suçlar ise gazeteciler ve siyasî muhaliflerin tutuklanması, azınlık haklarının çiğnenmesi, kadın ve türlü cinsî sapık LGBTİQ şeklinde sıralanıyor.

Burada bir hususun altını çizmekte fayda var, azınlık hakları başlığı altında zannettiğiniz gibi uzun uzadıya gayr-ı müslimler değil, Kürt vatandaşlarımız konu ediliyor.

Misyonları

Örgüt, web sitesinde misyonunu şu şekilde ilân ediyor:

Türk Demokrasi Projesi, Türkiye'yi daha demokratik politikalar benimsemeye teşvik etmeye ve Türkiye'nin demokratik kurumlarının, insan haklarının korunmasına ve ekonomik refahına yönelik sürekli erozyona yanıt vermeye kararlıdır. Türkiye'nin kendisini demokrasinin ve kültürel özgürlüğün temel ilkelerine yeniden adayarak bir kez daha güvenilir bir bölgesel ve uluslararası ortak olabileceğine inanıyoruz. Bu amaçla, diyalog ve savunuculuk yoluyla demokratik reformu teşvik ederek ileriye doğru açık bir yol sağlamayı umuyoruz.

Uluslararası Ceza Mahkemesi

İnsan haklarına yönelik olarak işlenen suçlar aynı zamanda uluslararası suçlar kapsamına giriyor ve bu davalara da Roma’daki BM’ye bağlı Uluslararası Ceza Mahkemesi bakıyor. Buradan bakınca Türk Demokrasi Projesi isimli örgütlenmenin nihai hedefinin ne olduğu da ortaya çıkıyor.

Kim Bunlar?

Türkiye’yi, Türk insanını ve memleketimizin güzide(!) sapıklarını bizden çok düşünen bu örgütte kimler var, şimdi de onlara bakalım.

Washington merkezli kurulan derneğin kurucu yönetim kurulu kadrosunda Amerika Eski Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, George Walker Bush’un kardeşi eski Florida Valisi Jeb Bush, İtalya’nın eski Dışişleri Bakanı Sant'Agata gibi isimlere eski 2011 seçimlerinde CHP’den Bursa Milletvekili seçilmiş ve bir dönem CHP Yurtdışı Örgütlenme Yürütme Kurulu üyesi olan Aykan Erdemir gibi isimler eşlik ediyor.

Her yolu deniyorlar

Anlaşılacağı üzere, Amerikan Devleti boş durmuyor ve FETÖ üzerinden kurgulanan 40 yıllık projenin (Ilıman İslâm ve Dinlerarası Diyalog palavrasıyla imanı iğdiş edilmiş Müslüman(!) yeni Türkiye’yi İslâm(!) âleminin örnek lideri hâline getirmek suretiyle bütün Müslümanları Amerika’nın hükmettiği dünya düzenine entegre etme projesi) çöpe gitmesinin hesabını sormak ve işlerine kaldıkları yerden devam edebilmek için mümkün olan her kanalı işletiyor.

Türkiye’nin ne yapması gerek?

Amerikan siyasetçi ve bürokratları tarafından kurulan bu organizasyona karşı Türkiye’nin yapması gereken tabiî ki Amerika ile olan münasebetleri ve karşılıklı anlaşmaları gözden geçirmek, ortak olunan ittifakları yeniden değerlendirmeye almak, Amerika’nın Türkiye’deki askerî faaliyetlerini sekteye uğratmak falan değil, kınamaktır! Hem de öyle şiddetle kınamalıdır ki, fevkalade olmalıdır!

Ha, bir de bizim kendisini çok akıllı zanneden sivrizekalı iletişimcilerimiz bu yapılanmaya misliyle mukabele etmek üzere tereddütsüz bir şekilde bir milyar 750 milyon senelik devlet aklını da işletmek suretiyle “Amerikan Demokrasi Projesi” diye bir örgütlenmeye gidip, kendilerine milleti mabatlarıyla güldürmesini de bilirler tabiî ama o ayrı.

Yorumlar (1)
Ali Kamil 8 ay önce
Anglosakson Yahudi imparatorluğunun uclemeci küfrün ve onların Türkiye'deki çıkarlarını koruyan meşhur putun ve baglilarinin itikadı bozuk Şia artıklarınin ve Marksist Leninist sol terör örgütlerinin onlarla aynı fikri kanalizasyon dan beslenen kişi ,kurumların siyasal dinsiz lerin feto munafiginin ve onların savunduğu demokrasinin canı cehenneme.
-1
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 25 Ocak 2022
İmsak 06:46
Güneş 08:14
Öğle 13:21
İkindi 15:55
Akşam 18:18
Yatsı 19:42
Günün Karikatürü Tümü