Ülkemizin “tarafsız gazetecileri”: Batıcı değilsen gericisin

Twitter üzerinden yayın yapan ve profilinde “Doğru, ilkeli, tarafsız haber” bulunan Muhbir adlı sayfa Katar’ın Dünya Kupası maskotuna “gerici” yaftasında bulundu.

Siyaset 22.11.2022, 00:26 22.11.2022, 11:41
Ülkemizin “tarafsız gazetecileri”: Batıcı değilsen gericisin

Son yıllarda Twitter’da paylaşımlarda bulunan bir çok sayfa türedi. Bazıları ulusal medyada yazılar yazan gazetecilere ait olan bu sayfaların kiminin bir haber sitesi bulunurken kiminin siteleri, adresleri veya izleri yok, sadece paylaştıkları twitler var. Genel özellikleri ise “tarafsızlık” vurgusu eşliğinde ev zenciliği yaparak Batıya göbekten bağlılıklarını beyan etmeleri.

Cemiyetin algısıyla oynamanın bu kadar kolay olduğu bir zamanda böylesi sayfaların yayın yapması ne büyük fecaatlere yol açabileceğini de her gün görmekteyiz.

Mevzubahis sözde haber kaynaklarından Muhbir adlı Twitter hesabı dün yaptığı paylaşımda Katar’ın dünya kupası maskotu olan La'eeb’i (oyuncu, futbolcu anlamına geliyor) tanıtmak üzere yapılan paylaşıma “gerici” yaftası vurdu.

Kültürel dejenerasyona uğramayan ve kafalarında kurdukları İslam’ı tedai ettiren her şeye düşman olan bu tipler, sırf üzerindeki kıyafet sebebiyle “hayalet figürlü bir maskot”a dahi “gerici” damgası vururken kendilerinin ev zencisi olduğunun farkında bile değil.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 01 Aralık 2022
İmsak 06:31
Güneş 08:02
Öğle 12:58
İkindi 15:22
Akşam 17:44
Yatsı 19:09
Günün Karikatürü Tümü