Ümit Özdağ, İçişleri’ne giderken Hayvan Durum İzleme aracı gözüktü

Ümit Özdağ, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile görüşmek üzere Bakanlığa gittiğinde Hayvan Durum İzleme aracı gözüktü. Soylu, "Ben bu adamı adam yerine ve insan yerine koymam. Bu adam hayvandan aşağı bir adamdır." demişti.

Siyaset 06.05.2022, 16:39
Ümit Özdağ, İçişleri’ne giderken Hayvan Durum İzleme aracı gözüktü

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile görüşmek üzere Bakanlığa gittiğinde HAYDİ aracı gözüktü. Polis ekipleri Özdağ'ı engellerken Bakanlık binası önüne Hayvan Durum İzleme (HAYDİ) aracı çekildiği görüldü.

Soylu, dün katıldığı canlı yayın programında mülteci sorunuyla alâkalı açıklama yaparken Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ı ağır ifadelerle hedef almış, Özdağ için "Ben bu adamı adam yerine ve insan yerine koymam. Bu adam hayvandan aşağı bir adamdır. Esfel-i safilindir" demişti.

Özdağ, Soylu'nun bu sözlerinin ardından bugün "Süleyman eğer adamsan, eğer korkak değilsen, bugün saat 11.00’de polislerin arkasına sığınmadan bakanlığın önünde karşıma çıkarsın" demişti. Özdağ İçişleri Bakanlığı önüne yürümek istedi. Ancak Özdağ, binaya yaklaşık 100 metre kala polisler tarafından durduruldu.

Türkiye'nin gündemine yerleşen gerginliğin yaşandığı anlarda İçişleri Bakanlığı'nın önüne çekilmiş bir araç dikkat çekti. Özdağ'ın yürüyüşünün engellendiği Bakanlık binasının önüne Hayvan Durum İzleme (HAYDİ) aracının çekildiği görüldü.

Yorumlar (0)
11
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 19 Mayıs 2022
İmsak 03:47
Güneş 05:36
Öğle 13:06
İkindi 17:02
Akşam 20:25
Yatsı 22:06
Günün Karikatürü Tümü