Yeğen 'Gülen' konuşmaya başladı: İtirafçı olacağım

Fetullah Gülen'in yeğeni Selahattin Gülen etkin pişmanlıktan yararlanarak itirafçı oldu.

Siyaset 05.06.2021, 20:21 07.06.2021, 11:10
Yeğen 'Gülen' konuşmaya başladı: İtirafçı olacağım

MİT tarafından Kenya'da yapılan operasyonla yakalanarak Türkiye'ye getirildiği 31 Mayıs'ta duyurulan ve Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından sorgulandıktan sonra tutuklanan Fetullah Gülen'in yeğeni Selahattin Gülen etkin pişmanlıktan yararlanarak itirafçı oldu. Gülen, 34 sayfalık ifadesinde Fetullah Gülen'in Pensilvanya'daki çiftliğini ve örgütün yapısıyla ilgili bildiklerini anlattı.

'Osman' kod adlı Selahattin Gülen şu bilgileri verdi:

ABD'Lİ ŞİRKET GÖREV YAPIYOR: Siz görevlilere amcam Fetullah Gülen’in yaşamış olduğu Pensilvanya’daki kamp ile ilgili gördüklerimi ve bildiklerimi anlatmak istiyorum. Bu kampın girişinde Amerika’da bulunan bir güvenlik şirketinin personelleri bulunmaktadır. Bu kampın dış güvenliğini bu firma sağlamaktadır. Bu Amerikan güvenlik şirketi Cevdet Türkyolu tarafından ayarlanmıştır. Kampın giriş kısmında misafirlerin arandığı ve kartların verildiği yerde örgüte gönül vermiş ve uzun zamandır Amcam Fetullah Gülen’in yanında yer alan Kadir ve Sadık isimli şahıslar görev yapardı.

ODALARDA BAĞIŞ KUTUSU VARDI: Randevusuz kesinlikle kimse gelemezdi. Bu randevuları Cevdet Türkyolu ayarlıyordu. Cevdet Türkyolu’nun yardımcılıklarını Vahit Bektaş (Eski Emniyet Müdürü) ve Cüneyt Terzioğlu isimli şahıslar yapıyordu. Amcamı ziyarete gelen herkes referans ile gelmek zorunda idi. Gelen misafirler eğer ki yatılı gelecek ise bunların yerlerini de yine Cevdet Türkyolu ayarlıyordu. Bu kalan misafirlerin odalarında bağış kutuları bulunurdu. Burada kalan kişiler bu kutulara para bırakarak örgüte bağışta bulunuyorlardı.

MOLLALAR NÖBET TUTAR: Amcam Fetullah Gülen’in kalmış olduğu yer büyük binadadır. Büyük bina L şeklindedir. Bu binanın bir normal girişi birde sadece Cevdet Türkyolu’nun girebildiği garaj girişi vardır. Bu garajdan direkt amcam Fetullah Gülen’in odasının olduğu kata geçiş vardır. Amcam bu binanın en sonunda üst katta kalmaktadır. Amcamın hizmetinde olan mollalar her gün dönüşümlü olarak nöbet tutmaktadır. Ayrıca amcamın doktoru olan Kudret Ünal'ın kalmış olduğu oda amcamın odası ile aynı katta idi. Amcam Fetullah Gülen’in hastanelik bir rahatsızlığı bulunduğunda Kamp dışında yazıhanesi bulunan Doktor Mahmut isminde bir şahıs vardı. Bu şahıs diğer hastane işleri hallederdi.

BİNA GİRİŞİNDE X-RAY CİHAZI: Amcam Fetullah Gülen’in kalp rahatsızlığı nedeni ile 3 tane stent takılmıştı. Ayrıca şeker hastalığı ve eklem ağrılarından dolayı fizik tedavi görüyordu. Amcam Fetullah Gülen’in katında Mustafa Özcan’ın, Osman Şimşek, Tarık (Medya Sorumlusu- İstatistiksel bilgiler), Ali Ursavaş, Barbaros Kocakurt, Naci Tosun ve Kudret Ünal'ın odası bulunmaktadır. Alt katta bekar mollaların odaları vardı. Binanın İç Güvenliğinde; güvenlik Müdürü Ahmet isimli bir şahıs vardı. Ayrıca amcam Fetullah Gülen’in yakın koruması olan ve kampta silahla gezen ve sohbetlerinde misafirlerin arasında bulunan Hakan isimli şahıs vardı. Ana bina girişinde X-RAY cihazları vardı.

TELEFON GİREMEZDİ: Buraya kesinlikle telefon giremezdi. Ayrıca mollalar veya istişare üyeleri amcamın olmuş olduğu kata telefon çıkaramazdı. Bu binanın teknik sorumlusu Emrullah Polat isimli bir şahıstı. Bu şahıs bina meydana gelen arızaların giderilmesi, misafirlerin dijital kartları gibi konular ile ilgileniyordu.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 30 Kasım 2022
İmsak 06:31
Güneş 08:01
Öğle 12:58
İkindi 15:22
Akşam 17:44
Yatsı 19:09
Günün Karikatürü Tümü