Yunanistan Ege ve Meriç sınır bölgesine tanksavar füzelerini yerleştiriyor

Yunanistan’ın İsrail ile yaptığı askeri anlaşmalar çerçevesinde Spike NLOS tipi tanksavar füzeler almak için anlaşmaya vardığı açıklandı. Yunanistan’a tanksavar füzelerin maliyeti 370 Milyon Euro’ya mal olacak. Tanksavar füze sistemlerinin Ege Adaları ile Meriç nehrinde görev yapan botlara ve teknelere yerleştirileceği açıklandı.

Siyaset 14.11.2022, 23:38
Yunanistan Ege ve Meriç sınır bölgesine tanksavar füzelerini yerleştiriyor

Yunanistan’ın sınır tacizlerine bir yenisi daha eklendi. Yunanistan'ın, her biri fırlatıcılı araç, atış kontrol ve yönlendirme aracı, radar ve gözetleme ve hedefleme için drone içeren 27 adet Spike NLOS sistemini satın almayı planladığı belirtildi.

27 ADET FÜZE SİSTEMİ 37 MİLYON EURO'YA MAL OLACAK

Satın alma maliyetlerinin kurulum, destek ve personel eğitimi dahil olmak üzere 370 milyon Euro olacağı açıklandı.

Yunanistan'da yayın yapan korinthia.net.gr sitesinde yer alan habere göre, Yunanistan hükümetinin hedefinin Kara Kuvvetleri ve deniz donanmasının, İsrail'in ürettiği hassas füzelerin mümkün olan en hızlı şekilde tedarik edilmesi olduğu belirtildi.

EGE ADALARI VE MERİÇ SINIR BÖLGESİNE YERLEŞTİRİLECEK

Genelkurmay Başkanlığı, İsrail'den alınması planlanan Spike NLOS sistemlerinin Ege adaları başta olmak üzere Meriç sınır bölgesindeki askeri birliklere, özel Kuvvetlerde bulunan MARK V tipi tekneler ve donanmanın gambotlarına yerleştirilmesini planlıyor.

Sözcü

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 08 Aralık 2022
İmsak 06:37
Güneş 08:09
Öğle 13:01
İkindi 15:22
Akşam 17:43
Yatsı 19:09
Günün Karikatürü Tümü