ODTÜ’de başörtülü hanımlara yapılan saldırı ve hakaretten dolayı Ankara’da ODTÜ önünde protesto yapıldı.

Gazeteci-Yazar Adem Özköse’nin de hazır bulunduğu Protesto eyleminde ve Ahde Vefa Derneği Başkanı Tayyar Tercan, başörtülere karşı yapılan saldırıları kınadıklarını belirterek şunları söyledi; "ODTÜ'de bir grup öğrenci tarafından kayıt için gelen öğrencilere yardımcı olmak amacıyla bir destek ve tanıtım standı açılmıştır. Medyaya da yansıdığı üzere bu standa başka bir grup öğrencinin haksız saldırısına maruz kalarak kaldırılmış ve standı açan öğrenciler okulu terk etmek zorunda bırakılmıştır. Saldırıda bulunan kişiler saldırı kapsamında üzerinde 'Dikkat Cemaatçi Var' yazan ve altında bir ok işareti bulunan dövizlerle stant gönüllerini işaret ederek taciz etmişlerdir. Bunlara ek olarak gönüllülerden birinin ismini telaffuz ederek kendisi hakkında huzurunda tahkir edici ve aşağılayıcı bir şekilde konuşmuşlardır. Bütün bu saldırı saldırganlar tarafından kamera ile kayıt altına alınmış ve saldırıyı tamamlayıcı olarak mağdurları afişe etmek kastıyla 'Cemaatin ODTÜ Seferi' başlığıyla internet üzerinden yayına sokmuştur ."

Yapılan basın açıklamasından sonra, protestoya katılanlar Mısır ve Suriye lehine sloganlar atıp 'RABİA' işareti yaparak olaysız şekilde dağıldı. 
 

Müslüman Anadolu Gençliği İstiklal Caddesi'nde ODTÜ'de başörtülülere yönelik saldırıyı protesto etti.

Özelde ODTÜ'de yaşanan ve genelde ise tekrardan gündeme getirilmeye çalışılan başörtüsüne yönelik zulüm ve saldırıları protesto etmek amacıyla,  Taksim İstiklal Caddesinde toplanan İslami STK ve gruplar, ODTÜ'de yaşanan ve ülke çapında tepkilere neden olan olayla ilgili protesto gösterisi düzenleyerek basın açıklaması yaptı. Eyleme Ankara'dan gelen bir grupta destek verdi..

Protestoda sık sık Tekbir getirildi "Başörtüsüne uzanan eller kırılsın" sloganları atıldı. Ayrıca  yanlarında getirdikleri "Başörtüsüne uzanan eller kırılsın, Sütçü İmam'ın Torunları" pankartı açıldı.