“Provokasyona gelmeyin” diyerek milletin eylemlerini baltalıyorlar! “Provokasyona gelmeyin” diyerek milletin eylemlerini baltalıyorlar!

Olay dün akşam saatlerinde Ankara'nın Keçiören ilçesinin Çaldıran Mahallesi'nde meydana geldi.

İddiaya göre 55 yaşındaki Ayşe Alagöz, kızı Dilara Alagöz'le erkek arkadaşıyla görüşmesini istemediği ve cep telefonunu vermediği için tartışmaya başladı. Kısa sürede kavgaya dönen tartışmada Dilara Alagöz mutfaktan aldığı bıçakla annesini boynundan ve sırtından bıçakladı.

DHA'nın aktardığına göre eve dönen Hakkı Alagöz eşinin cansız bedenini görünce polis ve sağlık ekiplerine haber verdi. Ayşe Alagöz'ün cansız bedeni otopsi yapılmak üzere Ankara Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı.

Telefonundan not çıktı

Olayın ardından ifadesi alınan baba Hakkı Alagöz, "Annemle beraber 15.00 sıralarında eczaneye gittik. Evde kızım ve eşim vardı. Saat 15.45 sıralarında tekrar eve geldiğimde, eşim mutfak kısmında yerde yatıyordu. Kızım evde değildi" dedi. Hakkı Alagöz'ün annesi Ü.A. ise ifadesinde, "Gelinim, torunumun erkek arkadaşı olduğunu biliyordu ve görüşmelerini istemiyordu. Ayrıca torunum uyuşturucu kullanıyordu. Hem gelinimin hem de kızının psikolojileri bozuktu" diye konuştu.

Öte yandan olayın ardından Dilara Alagöz'ün telefonunda, "Annemi öldürdüm intihar ediyorum" şeklinde not olduğu ve aile üyelerinin telefon numaralarının ve olayın yaşandığı evin adresini yazdığı ortaya çıktı.

Olayın ardından evden çıkan Dilara Alagöz, 10 katlı bir inşaattan kendini atarak intihar etti.